Trwa ładowanie...
d3lt0du

Gdzie jest burza? Sprawdź radar burz

Gdzie aktualnie jest burza? Gdzie dziś można spodziewać się burz? Sprawdź w internecie radar burz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gdzie jest burza w Polsce?
Gdzie jest burza w Polsce? (Pixabay)
d3lt0du

Ostrzeżenia IMGW. Burze z gradem

Dla 10 województw IMGW wydał dziś ostrzeżenia meteorologiczne o burzach z gradem. Dotyczą one wschodniej i centralnej Polski. Ostrzeżenia IMGW pierwszego stopnia są dla województwa warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, łódzkiego i opolskiego. Ostrzeżenia drugiego stopnia obowiązują dla województwa małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Gdzie jest burza? Radar burz

d3lt0du

"Głęboka, burzowa, konwekcja intensywnie rozwija się na wschodzie Mazowsza, Lubelszczyźnie, Ziemi Świętokrzyskiej oraz Podkarpaciu. Obecnie najsilniejsze burze występują m.in. w rejonie Ostrowca Świętokrzyskiego i Annopola nad Wisłą, na wschód od Lublina (zmierzając w jego kierunku), Międzyrzeca Podlaskiego oraz Siemiatycz. Burze przyjmują głównie postać izolowanych komórek, lecz niektóre z nich (np. ta na wschodzie województwa świętokrzyskiego czy w okolicach Lublina) łączą się w układy wielokomórkowe" - informuje IMGW.

instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że w dalszym ciągu głównym zagrożeniem są opady deszczu o dużej intensywności - może to być nawet do 6-10 mm/10 min. W taki przypadku godzinowe sumy opadów mogą osiągać nawet do 20-30 mm. Nie można wykluczyć porywów wiatru, do 70 km/h oraz opadów gradu (do tej pory nie występujące).

Sprawdź, czy do Ciebie zbliża się burza? Radar burzowy

Jeśli chcesz wiedzieć, gdzie akurat są burze, możesz śledzić radar burz w internecie.

d3lt0du

Zobacz także: Jarosław Gowin: zachowanie Roberta Biedronia to hipokryzja

d3lt0du

Podziel się opinią

Share

d3lt0du

d3lt0du
Więcej tematów