WP

Gdzie jest burza - sprawdź mapę na żywo. Radar burzowy online

Burze mogą w piątek pokrzyżować szyki mieszkańcom wschodniej części kraju. IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami i porywistym wiatrem, które wystąpią po południu. Sprawdź radar burzowy online - i przekonaj się, czy będzie padać i u Ciebie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gdzie jest burza - sprawdź mapę na żywo. Radar burzowy online
Gdzie jest burza - sprawdź mapę na żywo. Radar burzowy online (Fotolia, Fot: kraichgaufoto)
WP

Liczne i miejscami bardzo gwałtowne burze wystąpią głównie we wschodniej połowie kraju. Będą im towarzyszyć ulewne opady deszczu i grad. Prognozuje się, że miejscami spadnie do 50 litrów/m2. Kolejne komórki burzowe przemieszczać się mogą tą samą drogą, co miejscami spowoduje kumulację opadów. Dlatego lokalnie w ciągu kilku godzin spaść może ponad niż 60 l/m2. Groźnym zjawiskiem towarzyszącym burzom będą bardzo silne porywy wiatru, przekraczające miejscami 110 km/h.

Sprawdź radar burzowy online - i przekonaj się, czy będzie padać i u Ciebie.

Po przejściu burz na kilka dni odpoczniemy od upałów.

WP

W piątek na telefony komórkowe rozesłano dziś też SMS alarmowy z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. "Uwaga! Dziś gwałtowne burze, silny wiatr i ulewny deszcz. Miejscami grad. Unikaj otwartych przestrzeni, zabezpiecz dobytek. Śledź komunikaty pogodowe".

Zobacz też: Rytel: rok po nawałnicy

WP

Decyzja o piątkowej akcji ma związek z ostrzeżeniami o gwałtownych burzach przechodzących nad Polską w związku z niżem "Oriana". Budowę systemu zapowiadano w ubiegłym roku po tragicznej nawałnicy w pomorskim Rytlu.

Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP