Trwa ładowanie...

Gdzie jest burza? Ostrzeżenia IMGW przed burzami z gradem

Dziś ostrzeżenia IMGW o burzach z gradem dotycza 5 województw. Zobacz, gdzie jest burza?

Share
Gdzie jest burza? Ostrzeżenia IMGW przed burzami z gradem
Źródło: Pixabay
d2wriwz

Burze z gradem. Ostrzeżenia IMGW

IMGW ostrzega o burzach z gradem. Ostrzeżenia pierwszego stopnia opublikowano dla 5 województw, głownie we wschodniej Polsce. Chodzi o województwo podlaskie, lubelskie i podkarpackie, a także wschodnią część województwa mazowieckiego i południe Małopolski. Zgodnie z prognozą pogody, przygotowaną przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, niebezpieczne zjawiska mogą pojawić się w Polsce także w kolejnych dniach.

Dzisiejsze ostrzeżenia IMGW o burzach z gradem obowiązują od południa 9 czerwca do godziny 23:00. Jedynie w województwie podlaskim burze mogą potrwać dłużej niż w innych częściach kraju. Alerty obowiązują do godziny 1:00 w nocy.

d2wriwz

Ostrzeżenie pierwszego stopnia dla niektórych terenów oznacza, że należy tam spodziewać się warunków, które sprzyjają wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. A te z kolei mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi.

Dzień będzie burzowy. Meteorolodzy przewidują ulewny deszcz i grad

Ww wtorek 9 czerwca na północnym zachodzie Polski jest pogodnie i bez opadów, natomiast na całym pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Na wschodzie i południu kraju pojawią się przelotne opady deszczu i burze. Po południu możliwy jest też grad. Jak podaje IMGW, prognozowana wysokość opadów w czasie burz wyniesie do 35 mm. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty (porywy wiatru do 70 km/h).

Gdzie jest burza? Ostrzeżenie IMGW

Nad Polskę nadciągają burzowe chmury, które przyniosą gwałtowne opady deszczu, wiatr do 70 km/h i grad. "Dziś burze wystąpią na wschodzie i południowym wschodzie kraju. Towarzyszyć im mogą opady deszczu do 20-30 mm (punktowo do 40 mm), porywy wiatru do 80 km/h i grad. Wschodnia połowa kraju pozostaje dziś w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego, który oddziela cieplejsze powietrze na krańcach wschodnich od chłodniejszego na pozostałym obszarze" - ostrzega na Facebooku IMGW.

Zobacz wideo: Koronawirus w Polsce. Leszek Balcerowicz o Łukaszu Szumowskim: Skompromitowany moralnie

d2wriwz

Podziel się opinią

Share
d2wriwz
d2wriwz
Więcej tematów