Trwa ładowanie...

Gdzie drukują banknoty dla Hondurasu? W Warszawie

Honduraskie lempiry zostaną wydrukowane w Warszawie. W stołecznej Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych ruszyły już próbne wydruki pierwszych partii banknotów. Wytwórnia wygrała kontrakt na przygotowanie dla Centralnego Banku Hondurasu trzydziestu milionów banknotów o nominale dwudziestu lempir każdy.
Share
Gdzie drukują banknoty dla Hondurasu? W Warszawie
Źródło: WawaLove.pl
d1zke3j

Może to i trochę dziwne, ale nie pierwszy raz taka sytuacja ma miejsce. W Warszawie drukowano już banknoty dla krajów południowoamerykańskich: Gwatemali i Paragwaju.

- To efekt konsekwentnej polityki eksportowej Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Od kilku lat patrzymy na rynki Ameryki Południowej ze szczególną uwagą; jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa jeśli chodzi o zlecenia z tego rejonu świata - tłumaczy Grażyna Rafalska, dyrektor Biura Eksportu PWPW S.A.

Produkcja próbnych odbitek dla Hondurasu już ruszyła. W sumie wytwórnia przy ulicy Sanguszki wyprodukuje 30 milionów banknotów o nominale 20 lempir. Jedna lempira jest warta niecałego dolara, więc łączna wartość pieniędzy, jakie zostaną wydrukowane w polskiej stolicy to około 28,5 mln dolarów.

Lempira to nazwa waluty Hondurasu. Pochodzi od nazwy wodza plemienia Lenca, który w latach trzydziestych XVI wieku zgromadził armię ponad trzydziestu tysięcy wojowników do walki z konkwistadorami pod wodzą Francisco de Montejo. Dominującym kolorem nominału jest zielony.

d1zke3j

Podziel się opinią

Share
d1zke3j
d1zke3j
Więcej tematów