Trwa ładowanie...
d43f0oa

Gdzie będzie urzędował prezydent elekt? Beata Szydło: czekamy na propozycje Kancelarii Prezydenta

Szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski spotkał się z szefową sztabu Andrzeja Dudy Beatą Szydło. Rozmowa dotyczyła m.in. miejsca, w którym do czasu zaprzysiężenia będzie urzędował prezydent elekt, a także tymczasowego mieszkania dla Andrzeja Dudy i jego rodziny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gdzie będzie urzędował prezydent elekt? Beata Szydło: czekamy na propozycje Kancelarii Prezydenta
(Wikipedia, Fot: Marcin Białek)
d43f0oa

- Spotkanie przebiegało w bardzo spokojnej atmosferze. Ustaliliśmy, że w najbliższym czasie odbędą się szczegółowe rozmowy, które pozwolą na rozstrzygnięcie kwestii miejsca, w którym ma urzędować do czasu zaprzysiężenia prezydent elekt - stwierdziła po spotkaniu Beata Szydło. - W tej chwili czekamy na konkretne propozycje ze strony Kancelarii Prezydenta. Mam nadzieję, że do końca tygodnia uda nam się załatwić tę sprawę.

Szydło dodała, że sztab wyborczy Andrzeja Dudy poprosił o to, by miejsce pracy prezydenta elekta znajdowało się w samodzielnym budynku, w którym mogłyby być zorganizowane biura.

Jak powiedziała we wtorek dyrektor prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek, Michałowski kontaktował się z szefową sztabu Dudy z "prośbą o sformułowanie oczekiwań" prezydenta elekta w związku z jego funkcjonowaniem do czasu zaprzysiężenia, czyli do 6 sierpnia. Środowe spotkanie potwierdziła Beata Szydło. Jak powiedziała, na razie nie ma decyzji, gdzie będzie urzędował Duda jako prezydent elekt do czasu zaprzysiężenia.

d43f0oa

Szydło podkreśliła, że do czasu zaprzysiężenia prezydent elekt musi mieć miejsce, które stanie się dla niego zapleczem organizacyjnym.

- Wpływa dużo zaproszeń, prośby o spotkania z przedstawicielami z zagranicy - dodała. Zaznaczyła, że do tej pory było w zwyczaju, że prezydenci elekci mieli do dyspozycji takie miejsce i "jest wola ze strony kancelarii prezydenta Komorowskiego, by tak się stało".

- Będziemy rozmawiać. Zobaczymy jaka będzie propozycja ze strony ministra Michałowskiego. Chciałabym, żeby tak jak w poprzednich latach to było dobrą tradycją, że udostępniano dla prezydenta elekta odrębny budynek. Chcielibyśmy, żeby to było miejsce, w którym spokojnie można pracować, także ludzie, którzy zajmują się w tej chwili obsługą pana prezydenta elekta i będą organizacyjnie przygotowywali nową Kancelarię Prezydenta do działania. W tej chwili tę rolę przejął sztab - powiedziała w środę Szydło.

Poinformowała, że w środę ma również zaplanowane spotkanie z przedstawicielami Biura Ochrony Rządu. - Chcemy zorientować się, jakie są propozycje ze strony BOR. W tej chwili prezydent elekt ma naszą ochronę. Jednak zrzekł się członkostwa w partii i w tej chwili sytuacja nieco się zmieniła - powiedziała Szydło.

Minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska wydała w poniedziałek niejawną decyzję, na mocy której prezydent elekt Andrzej Duda został objęty ochroną BOR.

d43f0oa

Podziel się opinią

Share
d43f0oa
d43f0oa