Trwa ładowanie...

Gdynia: Dwaj Algierczycy oskarżeni o molestowanie 14-latki

Prokuratura oskarżyła dwóch obywateli Algierii o molestowanie niepełnosprawnej intelektualnie 14-latki. Do zdarzenia doszło w końcu lipca w Gdyni. Mężczyźni w wieku 24 i 25 lat, odbywali w Gdyni szkolenie żeglarskie. Po incydencie zostali tymczasowo aresztowani.

Share
Gdynia: Dwaj Algierczycy oskarżeni o molestowanie 14-latki
Źródło: PAP/EPA, fot: Jerzy Undro
d3cpmgv

O skierowaniu przez Prokuraturę Rejonową w Gdyni aktu oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom, którym zarzucono "popełnienie przestępstwa o charakterze seksualnym na szkodę 14-letniej pokrzywdzonej" poinformowała, pełniąca obowiązki rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk.

Algierczykom zarzucono, że "wykorzystując bezradność pokrzywdzonej oraz niezdolność że zrozumienia ich zachowania, wspólnie i w porozumieniu doprowadzili ją do obcowania płciowego oraz do poddania się innej czynności seksualnej".

Rzecznik dodała, że zarzucone oskarżonym przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 2 do 12 lat. Wawryniuk przypomniała, że w śledztwie mężczyźni nie przyznali się do winy. Na wniosek prokuratora, obaj zostali tymczasowo aresztowani przez gdyński sąd.

d3cpmgv

Do zdarzenia doszło 30 lipca w Gdyni. Jak podawały media, pokrzywdzona dziewczynka jest niepełnosprawna intelektualnie.

Gwałt 26-latki z Łodzi. Ziobro odwołał prokuratora i chce zaostrzenia kar

Algierczycy, którym prokuratura zarzuciła wykorzystanie 14-latki, przebywali w Gdyni na szkoleniu podczas którego, w jednej z gdyńskich stoczni, uczyli się obsługi jednostki pływającej, budowanej na potrzeby Algierii.

Źródło: WP, PAP

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3cpmgv

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cpmgv
d3cpmgv
Więcej tematów