Trwa ładowanie...

Gdańsk: Zatrzymano 3 mężczyzn za rozpowszechnianie faszystowskich treści

Policja i ABW w Gdańsku zatrzymały trzech mężczyzn, którzy mogą mieć związek ze skrajnie nacjonalistyczną organizacją. W ich mieszkaniach znaleziono tysiące ulotek, naklejek i rysunków z faszystowskimi znakami. Grożą im dwa lata więzienia.
Share
W mieszkaniach znaleziono faszystowskie rysunki.
W mieszkaniach znaleziono faszystowskie rysunki. Źródło: Policja
d157unq

Trzej zatrzymani mężczyźni są mieszkańcami woj. pomorskiego. Policjanci oraz funcjonariusze ABW z Gdańska podejrzewali, że mogą oni mieć związek z organizacją o skrajnie nacjonalistycznych poglądach. Podczas przeszukania w ich mieszkaniach policja znalazła liczne materiały przedstawiające symbole, znaki i rysunki faszystowskie oraz treści świadczące o rasizmie. Zabezpieczono komputery, dyski, sztylet z symbolem swastyki oraz tysiące ulotek i naklejek propagujących mowę nienawiści.

   Policja
Źródło: Policja

Trzej mężczyźni, w wieku 22-23 lata, noc spędzili w policyjnym areszcie. Policjanci przedstawili im zarzuty m.in. posiadania, rozpowszechniania i prezentowania treści o charakterze faszystowskim lub nawołujących do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych czy rasowych. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia więzienia.

d157unq

Źródło: Policja

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d157unq

Podziel się opinią

Share
d157unq
d157unq
Więcej tematów