Trwa ładowanie...

Gdańsk. Woda w ujściu Wisły i na kąpieliskach jest czysta

Eksperci uspokajają: nie ma powodów do niepokoju, jeśli chodzi o wodę w ujściu Wisły i na kąpieliskach w Gdańsku. Najnowsze badania próbek wody nie wykazały, aby woda była zanieczyszczona czy miała niespełniające norm parametry jakościowe.

Gdańsk. Woda w ujściu Wisły i na kąpieliskach jest czystaŹródło: East News, fot: Mariusz Grzelak/REPORTER
dqyi6dg
dqyi6dg

Mimo optymistycznych informacji pomorski Sanepid podtrzymuje swój apel o powstrzymywanie się od kąpieli. Dodaje także, że ostrzeżenie ma charakter "prewencyjny". Woda spełnia bowiem normy dotyczące jakości.

Otrzymane w środę wyniki badań próbek wody pobranej w okolicy plaży na Stogach w Gdańsku wykazały, że poziom bakterii Escherichia coli nie przekracza 15 NPL/100 ml wody (NPL - najbardziej prawdopodobna liczba bakterii - przyp. red.). To zdecydowanie optymistyczna wiadomość, bo jeszcze w poniedziałek identyczne badanie wskazało na przekroczenie (nieznaczne) obowiązujących norm.

- To mogła być nawet jakaś losowa przyczyna. Trudno wiązać to jednoznacznie z awarią w Warszawie. Będziemy robić jeszcze jedno badanie, we wtorek w przyszłym tygodniu. Dalej prosimy o ograniczone korzystanie z kąpielisk - mówiła w rozmowie z RMF Anna Obuchowska, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku.

Warszawa. Awaria oczyszczalni ścieków "Czajka"

Przypomnijmy: Wisła jest bacznie monitorowana po awarii kolektora odprowadzającego ścieki z części lewobrzeżnej Warszawy do leżącej na prawym brzegu oczyszczalni "Czajka". Do incydentu doszło we wtorek 27 sierpnia. Wówczas uruchomiono kolektor zapasowy. Jednak w środę on także uległ awarii. Od tego momentu ścieki były wtłaczane prosto do Wisły.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dqyi6dg

Źródło: RMF FM

Zobacz też: Politycy poproszeni o szczerość. Skończyło się na drwinach

dqyi6dg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqyi6dg
Więcej tematów