Trwa ładowanie...
d15t6b4
Gdańsk

Gdańsk. Rój pszczół na hulajnodze elektrycznej. Nietypowa interwencja strażaków

Gdańsk. Do nietypowej interwencji straży pożarnej doszło w piątek w centrum miasta. Rój pszczół obsiadł elektryczną hulajnogę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gdańsk. Rój pszczół obsiadł hulajnogę elektryczną - zdjęcie ilustracyjne
Gdańsk. Rój pszczół obsiadł hulajnogę elektryczną - zdjęcie ilustracyjne (pixabay.com)
d15t6b4

Gdańsk. Nietypowa interwencja strażaków

Gdańscy strażacy w piątek otrzymali wezwanie o nietypowej sytuacji w centrum miasta. Jak informuje "Dziennik Bałtycki" strażacy dostali telefon z prośbą o usunięcie roju pszczół, który obsiadł hulajnogę elektryczną. Owady nie chciały odlecieć i zaniepokoiły przechodniów.

Strażacy szybko przyjechali na miejsce i zajęli się rojem. Akcja trwała krótko i zakończyła się sukcesem. Strażak zasłonił rój pszczół workiem, a następnie próbował wrzucić rój do środka. Pszczoły zostały przekazane do najbliższej pasieki. Trzeba pamiętać, że pszczoły to bardzo pożyteczne zwierzęta, ale zaatakowane mogą być niebezpieczne.

d15t6b4

Gdańsk. Rój pszczół na hulajnodze elektrycznej

Dlaczego pszczoły wybrały hulajnogę elektryczną? Nie wiadomo. Pszczoły to jednak zwierzęta, które tak naprawdę mogą zagnieździć się wszędzie, gdzie będą czuły się bezpiecznie. Nie warto ryzykować i samemu usuwać gniazdo, gdyż można nie tylko zaszkodzić pszczołom, ale i samemu narazić się na ukąszenie. Wtedy należy zadzwonić na straż pożarną lub do pszczelarzy.

Niemal wszystkie pszczoły zarówno jako larwy, jak i jako owady dorosłe żywią się pokarmem roślinnym. Zwykle źródłem białka dla pszczół jest pyłek, a źródłem energii (cukrów) jest nektar. Żerując na kwiatach, pszczoły zapylają je. Specjalizacja pszczół w kierunku żywienia się pyłkiem i nektarem powoduje, że są one ważnymi zapylaczami roślin kwiatowych. Na świecie znanych jest ponad 20 tys. gatunków pszczół. W Polsce żyje około 470 gatunków z sześciu rodzin.

Bartosz Arłukowicz o słowach Rzecznika Praw Dziecka: o czym ci ludzie śnią, co mają w głowach?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d15t6b4

Podziel się opinią

Share
d15t6b4
d15t6b4