Trwa ładowanie...
d2jsds5

Gdańsk. Kolejna akcja Greenpeace. Aktywiści weszli na żurawie

Akcja Greenpeace w Gdańsku. Aktywiści weszli na żurawie na nabrzeżu w Porcie Północnym. Interweniuje policja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gdańsk. Działacze Greenpeace weszli na żurawie
Gdańsk. Działacze Greenpeace weszli na żurawie (East News)
d2jsds5

Jak donoszą reporterzy RMF FM, na dźwigach w porcie w Gdańsku jest aktualnie 29 osób. To aktywiści z Polski, Danii, Niemiec, Finlandii, Holandii, Austrii i Słowacji.

Aktywiści weszli na żurawie służące do rozładunku węgla ze statków na nabrzeżu w Porcie Północnym.

d2jsds5

Działacze podpłynęli pontonem i wspięli się na portowe żurawie. Rozwiesili transparent z napisem: "Polska bez węgla”.

- Rano ekolodzy wspięli się na dźwigi przeładunkowe w terminalu węglowym portu w Gdańsku i zatrzymali ich pracę - poinformowała polsatnews.pl Katarzyna Guzek, rzeczniczka prasowa Greenpeace Polska.

To nie pierwsza akcja Greenpeace Polska w ciągu ostatnich kilku dni. Wcześniej aktywiści zablokowali transport węgla zmierzający do portu w Gdańsku. Na burcie statku został namalowany napis "Węgiel stop". Żaglowiec Rainbow Warrior wpłynął do portu i zrzucił kotwicę przy terminalu węglowym, uniemożliwiając rozładunek surowca płynącego do naszego kraju z Mozambiku.

d2jsds5

Gdańsk. Greenpeace krytykuje działania polskich władz

- Chcielibyśmy, aby polskie władze działały tak szybko i zdecydowanie w sprawie kryzysu klimatycznego, jak to robią tłumiąc protesty. Obrońcy klimatu zwrócili uwagę na absurdy polityki energetycznej Polski. W imię obrony interesów lobby węglowego, rząd chroni nie inwestuje w odnawialne źródła energii - mówi Marek Józefiak, koordynator kampanii Klimat i Energia w Greenpeace Polska.

Aktywiści tłumaczą, że protest ma zwrócić uwagę polskiego rządu na pilną potrzebę działań na rzecz ochrony klimatu i chęć odejścia od węgla do 2030 r. - Zostało nam zaledwie 11 lat, aby zapobiec katastrofie klimatycznej. Jeśli nic nie zrobimy, to w ciągu zaledwie kilku dekad, świat który dziś znamy, przestanie istnieć - uważa dyrektor programowy Greenpeace Polska Paweł Szypulski.

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

d2jsds5

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d2jsds5

d2jsds5
d2jsds5
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów