Trwa ładowanie...
d5vug8w

Gdańsk. Handlował podrobionym euro w sieci

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego w Gdańsku zatrzymali mężczyznę podejrzanego o podrabianie euro. Fałszywe banknoty były sprzedawane do wielu krajów Europy przez internet.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podrobione euro
Podrobione euro (Policja, Fot: Materiały prasowe)
d5vug8w

Policjanci z gdańskiego CBŚP dostali informację z Europolu, że na terenie Polski są fałszowane banknoty euro. Wspólnie z policją austriacką (bo tam pojawiły się fałszywki) analizowali zebrane informacje. Wszystko wskazywało na to, że proceder trwał od kilku lat, a pieniądze były sprzedawane na całą Europę. Przestępcy mogli sfałszować nawet tysiące banknotów. Śledztwo wykazało, że drukarnia znajduje się na terenie Gdyni. Pieniądze można było kupić na specjalnych stronach internetowych służących do nielegalnych transakcji.

Policjantom udało się przechwycić trzy listy zawierające kilkadziesiąt podrobionych banknotów o nominale 50 euro. Przesyłki były adresowane do odbiorców w różnych krajach Europy. Zatrzymano mężczyznę, u którego znaleziono wydrukowaną świeżą partię bankontów.

Gdański przedstawiciel Prokuratury Krajowej postawił mężczyźnie zarzuty, a sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu go. Za podrabianie pieniędzy grozi mu kara od 5 do 25 lat pozbawienia wolności. Jak podają policjanci, sprawa jest rozwojowa i ma międzynarodowy charakter.

Fałszerz euro Policja
Fałszerz euro

Źródło: CBŚP

d5vug8w

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d5vug8w

Podziel się opinią

Share

d5vug8w

d5vug8w
Więcej tematów