Trwa ładowanie...
d13vgmi

Gdańsk. Handlował podrobionym euro w sieci

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego w Gdańsku zatrzymali mężczyznę podejrzanego o podrabianie euro. Fałszywe banknoty były sprzedawane do wielu krajów Europy przez internet.
Share
Podrobione euro
Podrobione euroŹródło: Policja, Fot: Materiały prasowe
d13vgmi

Policjanci z gdańskiego CBŚP dostali informację z Europolu, że na terenie Polski są fałszowane banknoty euro. Wspólnie z policją austriacką (bo tam pojawiły się fałszywki) analizowali zebrane informacje. Wszystko wskazywało na to, że proceder trwał od kilku lat, a pieniądze były sprzedawane na całą Europę. Przestępcy mogli sfałszować nawet tysiące banknotów. Śledztwo wykazało, że drukarnia znajduje się na terenie Gdyni. Pieniądze można było kupić na specjalnych stronach internetowych służących do nielegalnych transakcji.

Policjantom udało się przechwycić trzy listy zawierające kilkadziesiąt podrobionych banknotów o nominale 50 euro. Przesyłki były adresowane do odbiorców w różnych krajach Europy. Zatrzymano mężczyznę, u którego znaleziono wydrukowaną świeżą partię bankontów.

Gdański przedstawiciel Prokuratury Krajowej postawił mężczyźnie zarzuty, a sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu go. Za podrabianie pieniędzy grozi mu kara od 5 do 25 lat pozbawienia wolności. Jak podają policjanci, sprawa jest rozwojowa i ma międzynarodowy charakter.

Fałszerz euro Policja
Fałszerz euroŹródło: Policja, Fot: Materiały prasowe

Źródło: CBŚP

d13vgmi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d13vgmi

Podziel się opinią

Share
d13vgmi
d13vgmi
Więcej tematów