Trwa ładowanie...
d1pt329
media
18-09-2001 06:46

Gazeta Wyborcza

Gazeta Wyborcza: Sejm we wtorek - będzie e-podpis czy nie?

d1pt329
d1pt329

We wtorek Sejm ma głosować nad ustawą o podpisie elektronicznym. To już ostatnia szansa na jej uchwalenie przez parlament tej kadencji.

Głosowania nad ustawą o podpisie elektronicznym nie ma wprawdzie w oficjalnym programie obrad Sejmu, ale na poprzednim posiedzeniu posłowie postanowili, że zajmą się nią w ten wtorek. To ostatnie posiedzenie Sejmu tej kadencji. Jeśli posłowie nie znajdą czasu na tę sprawę, uchwalenie tej bardzo ważnej dla polskiej gospodarki ustawy fatalnie się odwlecze.

Pierwotną wersję ustawy o e-podpisie - która ma niemal zrównać pod względem prawnym znaczenie podpisu elektronicznego z odręcznym - Sejm uchwalił pod koniec lipca. Swoje poprawki dodał jednak Senat i ustawa wróciła do izby niższej. Kontrowersyjne poprawki Senatu zakładają m.in. istotne kompetencje dla grupy NBP w systemie związanym z funkcjonowaniem w kraju podpisu elektronicznego. Przewidują też zwiększenie nadzoru ministerstwa gospodarki nad firmami wydającymi certyfikaty wiarygodności do e-podpisu. (aso)

d1pt329
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pt329
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj