Trwa ładowanie...
d3o7cgi

Gazeta Wyborcza

Indywidualne nauczanie tylko w domu

d3o7cgi
d3o7cgi

Resort oświaty skazuje wiele dzieci niepełnosprawnych, w tym nadpobudliwych, nie potrafiących chodzić i tych często trafiających do szpitala, na samotną naukę wyłącznie w domu - alarmuje "Gazeta Wyborcza".

Do tej pory było tak, że wielu uczniów niepełnosprawnych, czy chorych, którym przyznano indywidualne nauczanie (osobne zajęcia z wyznaczonym nauczycielem), mogło przychodzić do szkoły, chodzić na religię, jeździć na szkolne wycieczki.

Zdaniem Piotra Pacewicza, ministerstwo jakby nie rozumiało, że edukacja to również, żeby nie rzec przede wszystkim, nauka życia z ludźmi, wśród ludzi, w normalnym świecie. Dlaczego spychać na margines tych, którzy tak rozpaczliwie potrzebują kontaktu z normalnym światem? - pyta publicysta.

Pacewicz uważa, że resort oświaty - swoim rozporządzeniem z końca stycznia - robi także krzywdę dzieciom w pełni zdrowym, bo zubaża ich świat. Ostatnio MEiS próbowało bez specjalnego powodu ograniczyć swobodę szkół społecznych. Teraz nie wiadomo po co uderza w uczniów, których dotknął los. Skąd ta pasja porządkowania? - zastanawia się autor komentarza i konkluduje: "Nie dla edukacji, to pewne". Może więc dla sportu? (mk)

d3o7cgi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3o7cgi
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj