Trwa ładowanie...
d1gdp3j
d1gdp3j

Gang pięknych kobiet okrada bogaczy

Na terenie Republiki Południowej Afryki grasuje gang młodych i pięknych kobiet, kradnących dokumenty osobiste, karty kredytowe i książeczki czekowe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1gdp3j

Gang wyszukuje swoje potencjalne ofiary wśród klientów luksusowych siłowni i klubów golfowych, polując na rzeczy pozostawione w samochodach i w szatniach. Najczęściej kobiety korzystają z nieuwagi ofiar lub usypiają ich czujność swoim urokiem osobistym. Po zdobyciu odpowiednich dokumentów oczyszczają z pieniędzy konta bankowe.

Rzecznik południowoafrykańskiej policji, inspektor Vishnu Naidoo powiedział, że młode i eleganckie złodziejki doskonale potrafią wtopić się w otoczenie. Przy pobieraniu pieniędzy nie wzbudzają podejrzeń pracowników bankowych, ponieważ są bardzo pewne siebie. W tej chwili policja prowadzi śledztwo w sprawie dziesięciu dokonanych przez gang kradzieży, ale wciąż zgłaszają się kolejni poszkodowani.

Trzy kobiety z obywatelstwem RPA zostały już aresztowane, jednak rzecznik policji jest pewny, że zatrzymań będzie więcej. Kierujący przestępczą organizacją Claude Maart od roku ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości.

d1gdp3j

Członkiem gangu był również Anthony Strauss, który podając się za pilota południowoafrykańskich linii lotniczych wszedł do banku w służbowym mundurze i wyniósł w skórzanej torbie lotniczej prawie 10 tys. dolarów. Wcześniej dokumenty i mundur zostały skradzione z zaparkowanego pod jednym z luksusowych klubów golfowych w Kapsztadzie samochodu prawdziwego pilota.

Skazany na siedem lat więzienia Strauss przyznał się również do dwóch innych wyłudzeń.

Kiedy gang odwiedza wybrane miasto, lokalne banki tracą nawet do 100 tys. dolarów - potwierdza szefowa południowoafrykańskiego Centrum do Spraw Walki z Przestępczością Bankową Kalyani Pillay.

Z raportu Centrum wynika, że w 2010 roku na skutek kradzieży samych tylko numerów kart kredytowych banki w Republice Południowej Afryki straciły ponad 40 mln dolarów.

d1gdp3j

Podziel się opinią

Share

d1gdp3j

d1gdp3j
Więcej tematów