Trwa ładowanie...

"Gang Olsena" przed polskim sądem. Porywali dla okupu

Obrońcy porównują ich do gangu Olsena i proszą o łagodniejsze kary. Białostocki Sąd Apelacyjny zajął się sprawą czterech mężczyzn nieprawomocnie skazanych za porwanie dla okupu.

Share
"Gang Olsena" przed polskim sądem. Porywali dla okupu
Źródło: WP.PL, Fot: Marcin Gadomski
d3w4cqw

Dwa i pół roku temu w Grabowie koło Kolna kilka osób porwało Piotra K. Ukryli go w szopie i zażądali od jego brata 50 tysięcy złotych okupu. Pieniędzy jednak nie dostali, bo wcześniej zatrzymała ich policja.

Obrońcy oskarżonych podkreślali, że "działali oni bardzo nieudolnie".

d3w4cqw

- Nikt z oskarżonych nie planował wcześniej porwania ani nie poczynił żadnych przygotowań. Skazani chcieli poskromić dilera narkotyków i dopiero w trakcie zdarzenia pojawił się pomysł porwania - powiedziała mecenas Daria Jeżyło.

Jej zdaniem "ta cała partyzantka jest oczywiście naganna, ale świadczy o tym, że zrobiły to jakieś dzieciaki zupełnie nieprzygotowane".

Prokuratura ma jednak inne zdanie.

- Słuchając obrońców można by mieć takie wrażenie, że tak naprawdę to nic się nie stało. Jednak stało się i to jednak jest przestępstwo o dużym stopniu społecznego niebezpieczeństwa. Myślę, że nikt z nas nie chciałby się znaleźć w takiej sytuacji -powiedziała prokurator Małgorzata Gasińska-Werpachowska.

Sąd pierwszej instancji skazał ich na kary od jednego do trzech i pół roku więzienia. Wszyscy proszą o nadzwyczajne złagodzenie kar. Wyrok zapadnie za tydzień.

d3w4cqw

Podziel się opinią

Share
d3w4cqw
d3w4cqw
Więcej tematów