Trwa ładowanie...
d2i41rk

Galerie handlowe. Przedświąteczne zakupy przyczynią się do wzrostu zakażeń?

Z najnowszych badań opinii wynika, że co drugi konsument chce, aby galerie handlowe w grudniu działały w pełni. Stan epidemiologiczny nie ma dla tych osób znaczenia. Eksperci tłumaczą, że przeciwnicy otwartych galerii boją się wzrostu zachorowań na święta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Co drugi konsument chce, aby galerie handlowe w grudniu działały w pełni
Co drugi konsument chce, aby galerie handlowe w grudniu działały w pełni (pixabay.com, Fot: pixabay.com)
d2i41rk

Przeprowadzone w zeszły weekend badanie opinii metodą CAWI przez UCE RESEARC na reprezentatywnej próbie 1 026 dorosłych Polaków w wieku 18-80 lat pokazało, że 50,6 proc. Polaków chciało, aby w grudniu rząd przywrócił pełen handel w galeriach, bez względu na stan epidemiologiczny w kraju. 22,8 proc. ankietowanych miało przeciwne zdanie, aż 26,6 proc. ankietowanych nie miało zdania w tej sprawie.

- Galerie powinny być w pełni otwarte dopiero wówczas, gdy linia zachorowań wypłaszczy się i będzie to wyraźnie widocznym trendem. Takie stanowisko zajmuje właśnie 22,8 proc. Polaków. I według mnie, jest to głos jak najbardziej rozsądny, bo Polacy obawiają się wzrostu zachorowań i to akurat na święta lub Nowy Rok - w rozmowie z portalem Interia mówiła dr Urszula Kłosiewicz-Górecka z Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Zakupy przedświąteczne online

Większość konsumentów nie wyobraża sobie odebrania możliwości robienia przedświątecznych zakupów w galeriach handlowych, chcą oni powrotu do normalności i cieszenia się z czasu, który przed nimi. Eksperci przewidują jednak, że część zakupów przedświątecznych przeniesie się do Internetu. Dodatkowo spędzenie świąt w węższym gronie osób może zmniejszyć zapotrzebowanie na dobra i usługi, a sama niepewność może niektórych zniechęcić do robienia dużych zakupów.

d2i41rk

Polska Pełna Pasji. Szpital na Karowej uruchomił "okno na maluszka", by pomóc rodzicom

- E-commerce nie będzie w stanie w pełni zastąpić tradycyjnego handlu, gdyż stanowi tylko około 20 proc. średniej sprzedaży. Ponadto handel przyuliczny praktycznie nie istnieje, gdyż polski rynek był budowany od podstaw na bazie galerii - przypomina Agata Samcik z Polskiej Rady Centrów Handlowych.

Otwarcie galerii handlowych jeszcze w listopadzie

Podczas sobotniej konferencji rządu, premier Mateusz Morawiecki poinformował, że ponowne otwarcie galerii handlowych "w najwyższym reżimie sanitarnym" nastąpi 28 listopada. Premier zaapelował też o nieprzemieszczanie się pomiędzy miastami na święta i spędzanie tego okresu w gronach "małych rodzin", czyli osób, z którymi mieszkamy.

Źródło: Interia.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2i41rk

Podziel się opinią

Share
d2i41rk
d2i41rk
Więcej tematów