Trwa ładowanie...
d49zsvy

Fundacja Rydzyka znów dostaje pieniądze od ministerstwa

Fundacja Ojca Rydzyka Lux Veritatis otrzymała od Ministerstwa Obrony Nardowej ponad sto tysięcy złotych na organizację czterech pokazów filmu o rotmistrzu Pileckim. Wcześniej MON hojnie wspomógł produkcję filmu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ojciec Rydzyk jest założycielem fundacji, która otrzymała pieniądze
Ojciec Rydzyk jest założycielem fundacji, która otrzymała pieniądze (PAP, Fot: Tytus Żmijewski)
d49zsvy

Jak donosi portal Onet.pl Ministerstwo Obrony Narodowej hojnie wspomogło fundację Lux Veritatis prowadzoną przez toruńskich redemptorystów i powiązaną z ojcem Tadeuszem Rydzykiem. Powód? Cztery projekcje filmu o rotmistrzu Witoldzie Pileckim.

Rokrocznie MON wydaje pieniądze na "zadania publiczne z zakresu obronności". Najczęściej trafiają one do uczelni wojskowych lub muzeów. Tym razem część tej sumy trafiła właśnie do toruńskiej fundacji. Wcześniej Lux Veritatis wyprodukowała film o Pileckim. Na ten cel otrzymała od MON blisko 180 tys. złotych.

Czy sto tysięcy złotych na cztery projekcje filmu to duża kwota? Fundacja tłumaczy swoje wydatki. 33 tysiące złotych wydano na promocję wydarzenia (plakaty, ulotki), 24 tys. wydano na catering, a dodatkowe 15 tys. przeznaczono na "produkcję" filmu (choć ten był już nakręcony, być może chodziło o postprodukcję).

d49zsvy

MON to nie jedyny resort wspierający fundację. Jak podaje Onet od 2016 roku Ministerstwo Spraw Zagranicznych dotowało fundację w ramach różnych projektów łączną kwotą ponad 625 tys. zł.

Zbigniew Ziobro skończy jak Henryk IV? Europoseł podkreśla siłę Rydzyka

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d49zsvy

Podziel się opinią

Share
d49zsvy
d49zsvy
Więcej tematów