Trwa ładowanie...
d1wuuor

Brytyjczyk oddał piękny hołd Pileckiemu. "W Hollywood powinni zrobić o nim film!"

– Wyobraź sobie, że idziesz na pewną śmierć. Wyobraź sobie, że zgłaszasz się do piekła na ziemi. Czy miałbyś siłę to zrobić? Czy starczyłoby ci odwagi? – pyta Patrick Ney, Brytyjczyk mieszkający w Polsce. Nagrał film o Witoldzie Pileckim i w kilka godzin odtworzono go 65 tys. razy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Patrick Ney nakręcił wideo o Witoldzie Pileckim
Patrick Ney nakręcił wideo o Witoldzie Pileckim (Screen / Facebook)
d1wuuor

Generał Witold Pilecki to postać teoretycznie dobrze znana Polakom. Niedawno w Warszawie został odsłonięty pomnik ku jego czci. Patrick Ney, youtuber propagujący Polskę ("PaddislawWedrowniczek"), postanowił przedstawić Pileckiego swoim rodakom. Nagranie zatytułował "Historia Bohatera Auschwitz zrobi na tobie wrażenie". Patrick zaczyna od podstawowych faktów na temat rotmistrza. Widzowie dowiadują się, kim była rodzina rotmistrza i jak on sam trafił w szeregi wojska. Słyszą też o jego walce na wojennym froncie i chwili, gdy Pilecki trafił do obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

– Czy znalazłbyś w sobie siłę, by zgłosić się do piekła na ziemi? Czy miałbyś tyle odwagi? – pyta Patrick Ney, Brytyjczyk, który wybrał życie w Polsce i swoimi filmikami chwali nas w sieci. – Jeden człowiek się nad tym nie zastanawiał. Był odpowiedzią – mówi, a jego wypowiedzi przeplatają obrazy: Pilecki z żoną i dzieckiem, teren Auschwitz, cmentarz wojskowy i wreszcie dom syna rotmistrza, Andrzeja. – Nazywał się Witold Pilecki, ojciec Andrzeja. Aby go uczcić i sprawić, by jego pamięć przetrwała, udostępnij ten film – apeluje Patrick. Jego zdaniem, życiorysem Pileckiego musi zainteresować się Hollywood.

Zobacz także: Tradycja, historia, jedność, kombinowanie, krzyż i tęcza. Brytyjczyk o Polsce trafnie, jak mało kto

d1wuuor

Podziel się opinią

Share

d1wuuor

d1wuuor
Więcej tematów