Trwa ładowanie...
d3o9eul

Fundacja Nawalnego ujawnia gigantyczny majątek Miedwiediewa

Aleksiej Nawalny zarzucił Dmitrijowi Miedwiediewowi ukrywanie rzeczywistego majątku. Fundacja Nawalnego przeprowadziła śledztwo. Na jego podstawie przekonuje, że Dmitrij Miedwiediew jest właścicielem pałaców, winnic, gospodarstw rolnych i luksusowych jachtów. Sprawą nie zajmie się komisja antykorupcyjna Dumy Państwowej. Deputowani uznali, że to nie ich sprawa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dmitrij Miedwiediew na drugim planie, za Władimirem Putinem
Dmitrij Miedwiediew na drugim planie, za Władimirem Putinem (PAP/EPA, Fot: Maxim Shipenkov)
d3o9eul

Kierowana przez opozycjonistę Fundacja Walki z Korupcją twierdzi, że rosyjski premier zgromadził nieruchomości i ziemię, których nie ujawnił w swoim oświadczeniu majątkowym.

Z informacji opublikowanych przez rozgłośnię Echo Moskwy ma wynikać, że jedną z nieruchomości szef rządu dostał od miliardera Aliszera Usmanowa. Rzeczniczka Miedwiediewa - Natalia Timakowa - nazwała publikacje fundacji "propagandą", która w jej ocenie ma służyć przedwyborczym grom Aleksieja Nawalnego, ubiegającego się o urząd prezydenta Rosji.

Wcześniej Fundacja Walki z Korupcją wyceniła na wiele milionów euro nieruchomości, którymi dysponują minister obrony Siergiej Szojgu i rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Na dziesiątki miliardów euro wyceniła aktywa prezydenta Władimira Putina.

d3o9eul

Podziel się opinią

Share
d3o9eul
d3o9eul