Trwa ładowanie...
podpis

Fronda publikuje oświadczenie J. Kaczyńskiego. "Odmawiam podpisania"

Fronda.pl opublikowała oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego z - jak głosi data na dokumencie - 1981 roku. "Można było? Można. Oto dokument Kaczyńskiego, który odmawia współpracy z SB!" - tak serwis zatytułował krótki artykuł.

Share
Fronda publikuje oświadczenie J. Kaczyńskiego. "Odmawiam podpisania"
Źródło: Internet/Fronda.pl
doj7rtl

Dokument, na którym, jak wynika ze skanu zamieszczonego w serwisie, pochodzi z archiwów IPN i ma numer nadany przez Biuro Udostępniania Archiwów. Miał zostać sporządzony 17 grudnia 1981 roku.

"Odmawiam podpisania przedłożonego mi oświadczenia ze względu na jego szkodliwy ze względów moralnych charakter. Jednocześnie stwierdzam, że nie istnieją podstawy prawne zobowiązujące obywateli PRL do składania tego rodzaju oświadczeń. J.Kaczyński " - brzmi treść tego dokumentu.

doj7rtl

Dokument nie występuje w spisie dokumentów z 2008 r. dotyczących Jarosława Kaczyńskiego sporządzonym w związku ze sprawdzeniem jego oświadczenia lustracyjnego. Ponieważ prokurator nie stwierdził wówczas, że zachodzą wątpliwości co do prawdziwości oświadczenia, pozostawił sprawę bez dalszego biegu. Z kolei przy okazji wyborów prezydenckich w 2010 roku, w których startował Jarosław Kaczyński, Sąd Okręgowy w Warszawie wydał orzeczenie stwierdzające, iż kandydat złożył oświadczenie lustracyjne zgodne z prawdą.

doj7rtl

Podziel się opinią

Share
doj7rtl
doj7rtl
Więcej tematów