Trwa ładowanie...
d2h6lrb
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Frekwencja na Ukrainie wyniosła 52,9 procent

Frekwencja w niedzielnych przedterminowych wyborach parlamentarnych na Ukrainie w 115 ze 198 okręgach wyborczych wyniosła 52,9 proc. - poinformowała Centralna Komisja Wyborcza (CKW) w Kijowie po zamknięciu lokali wyborczych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory parlamentarne na Ukrainie
Wybory parlamentarne na Ukrainie (PAP/EPA, Fot: Darek Delmanowicz)
d2h6lrb

Najwięcej osób zagłosowało dotychczas w obwodach: lwowskim, tarnopolskim i iwano-frankowskim - 69,58 proc., 68,28 proc. i 65,12 proc.

Najniższa okazała się frekwencja w obwodzie ługańskim (27,08 proc.), donieckim (31,23 proc.) i odeskim (39,75 proc.).

W Kijowie według wstępnych danych zagłosowało 56,44 proc. uprawnionych.

d2h6lrb

Wiceprzewodnicząca CKW Żanna Ustenko-Czorna mówiła w niedzielę późnym popołudniem, że mimo trudności z organizacją wyborów w niektórych regionach proces głosowania odbywał się generalnie bez naruszeń.

- Mamy podstawy, by uznać, że wybory się odbyły - podkreśliła.

Ustenko-Czorna oceniła też, że obecne wybory należą do najlepiej zorganizowanych w historii niepodległej Ukrainy.

- Mimo pewnych przykrych faktów, z którymi mamy do czynienia w niektórych regionach, żadna siła polityczna w kraju czy za granicą nie może podważać wyników tych wyborów - podkreśliła wiceprzewodnicząca ukraińskiej CKW.

d2h6lrb

Podziel się opinią

Share

d2h6lrb

d2h6lrb
Więcej tematów