Trwa ładowanie...
d4bs3kr

Fred Trump nie wytrzymał presji ze strony ojca? Tragiczna historia brata prezydenta USA

Granie w filmach i serialach telewizyjnych, zarządzanie rodzinną firmą, której budynki są w wielu krajach oraz wygrane wybory na prezydenta USA – to wszystko osiągnął Donald Trump. Jednak to nie on miał przejąć firmę od ojca, ale jego brat. Fred Trump, który mógł sobie nie poradzić z sukcesem młodszego brata.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rodzeństwo Donalda Trumpa. Od lewej: Robert, Elizabet, Fred, Donald i Maryanne
Rodzeństwo Donalda Trumpa. Od lewej: Robert, Elizabet, Fred, Donald i Maryanne (materiały prasowe z kampanii Donalda Trumpa)
d4bs3kr

Fred "Freddy" Trump był najstarszym synem Freda Trumpa. To on był przymierzany do przejęcia rodzinnego biznesu, a nie jego młodszy o osiem lat brat Donald. Ojciec od początku miał jasno mówić, kto odziedziczy po nim schedę.

Jednak starszy brat Donalda Trumpa nie miał głowy do prowadzenia rodzinnej firmy. Dlatego ojciec postawił na przyszłego prezydenta USA, który miał smykałkę do biznesu i ambicję rozbudowania firmy.

Harmonogram wizyty Donalda Trumpa w Warszawie

Natomiast Freddy Trump zajął się swoją pasją, czyli lataniem. Został pilotem i ożenił się z poznaną w pracy stewardesą. Urodziło im się dwoje dzieci, którym dali imiona na cześć rodziców Freddy'ego, czyli Mary i Fred.

d4bs3kr

Donald Trump nie pije alkoholu z powodu brata

Donald Trump z rodziną (po lewej przyszły prezydent USA).

Kiedy w latach 70. XX w. Donald Trump został prezesem rodzinnej firmy, wykupił udziały w Grand Hyatt Hotel, a do tego negocjował budowę Trump Tower. W tym czasie jego starszy brat zaczął nadużywać alkoholu. Rozwiódł się z żoną i przestał pilotować samoloty.

Freddy Trump zmarł w wieku 43 lat w 1981 r. Do jego śmierci przyczyniła się choroba alkoholowa. Później Donald Trump przyznał, że z tego powodu nie pije. W wywiadzie dla yahoo.com stwierdził że, krytyka ze strony ojca jego motywowała, ale starszego brata wciągnęła w alkoholizm.

Źródło: heavy.com, fakt24.pl

d4bs3kr

Podziel się opinią

Share
d4bs3kr
d4bs3kr
Więcej tematów