Trwa ładowanie...
23-01-2015 12:53

Frankowicze zapowiadają protesty. Żądają pomocy ze strony rządu

W sobotę na wrocławskim Rynku odbędzie się protest frankowiczów, którzy domagać się będą powołania rządowej Komisji ds. Renegocjacji Umów oraz wstrzymania egzekucji z tytułu kredytu we frankach szwajcarskich.

Frankowicze zapowiadają protesty. Żądają pomocy ze strony rząduŹródło: WP, fot: Łukasz Szełemej
d46simk
d46simk

W wielu miastach Polski, o godzinie 14:00 rozpoczną się pikiety frankowiczów. We Wrocławiu protest odbędzie się na Rynku, pod pomnikiem Aleksandra Fredry. Organizatorem spotkań jest Stowarzyszenie Obrony Poszkodowanych przez Banki "Pro Futuris".

Protestujący będą domagać się powołania Komisji ds. Renegocjacji Umów działającej pod egidą rządową, wstrzymania egzekucji z tytułu kredytów we frankach szwajcarskich, usunięcia zapisów i klauzul niedozwolonych, które pojawiły się w umowach kredytowych. Istotnym postulatem przedstawianym przez organizatorów jest przewalutowanie kredytów we frankach po kursie z dnia, kiedy zostały one zaciągnięte.

- Żądamy poważnych rozmów i konkretnych, natychmiastowych rozwiązań. Nie chcemy publicznych pieniędzy, tylko pomocy technicznej rządu, pomocy prawnej ze strony organów administracyjnych - należy się to nam jako obywatelom - mówi Tomasz Sablik ze stowarzyszenia "Pro Futuris". Frankowicze apelują do Rzecznika Praw Obywatelskich, by przygotował w ich imieniu negocjacje z organami rządowymi.

Sobotnie pikiety odbędą się poza Wrocławiem m.in. w Krakowie, Gdańsku, Szczecinie czy Białymstoku.

d46simk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46simk
Więcej tematów