Trwa ładowanie...
d4y6ofv

Frankowicze zapowiadają protesty. Żądają pomocy ze strony rządu

W sobotę na wrocławskim Rynku odbędzie się protest frankowiczów, którzy domagać się będą powołania rządowej Komisji ds. Renegocjacji Umów oraz wstrzymania egzekucji z tytułu kredytu we frankach szwajcarskich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Frankowicze zapowiadają protesty. Żądają pomocy ze strony rządu
(WP, Fot: Łukasz Szełemej)
d4y6ofv

W wielu miastach Polski, o godzinie 14:00 rozpoczną się pikiety frankowiczów. We Wrocławiu protest odbędzie się na Rynku, pod pomnikiem Aleksandra Fredry. Organizatorem spotkań jest Stowarzyszenie Obrony Poszkodowanych przez Banki "Pro Futuris".

Protestujący będą domagać się powołania Komisji ds. Renegocjacji Umów działającej pod egidą rządową, wstrzymania egzekucji z tytułu kredytów we frankach szwajcarskich, usunięcia zapisów i klauzul niedozwolonych, które pojawiły się w umowach kredytowych. Istotnym postulatem przedstawianym przez organizatorów jest przewalutowanie kredytów we frankach po kursie z dnia, kiedy zostały one zaciągnięte.

- Żądamy poważnych rozmów i konkretnych, natychmiastowych rozwiązań. Nie chcemy publicznych pieniędzy, tylko pomocy technicznej rządu, pomocy prawnej ze strony organów administracyjnych - należy się to nam jako obywatelom - mówi Tomasz Sablik ze stowarzyszenia "Pro Futuris". Frankowicze apelują do Rzecznika Praw Obywatelskich, by przygotował w ich imieniu negocjacje z organami rządowymi.

Sobotnie pikiety odbędą się poza Wrocławiem m.in. w Krakowie, Gdańsku, Szczecinie czy Białymstoku.

d4y6ofv

Podziel się opinią

Share
d4y6ofv
d4y6ofv
Więcej tematów