Trwa ładowanie...
d1e7820

Frankfurt: spotkanie Buzka i Schroedera

Premier Jerzy Buzek w poniedziałek udał się z jednodniową wizytą do Niemiec. Premier weźmie udział w polsko-niemieckich konsultacjach międzyrządowych we Frankfurcie nad Odrą; spotka się także kanclerzem Gerhardem Schroederem.

Share
d1e7820

Wizyta premiera zbiega się z 10. rocznicą zawarcia polsko-niemieckiego traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy. W ramach tego porozumienia organizowane są wymiany młodzieży, w których dotychczas uczestniczyło 750 tys. osób.

Rozmowy podczas wizyty zdominują zagadnienia dotyczące współpracy polsko-niemieckiej na tle procesu integracji europejskiej i szczytu Unii Europejskiej w Goeteborgu.

Ze strony niemieckiej w rozmowach wezmą udział: szef dyplomacji Joschka Fischer oraz szefowie resortów: obrony - Rudolf Scharping, spraw wewnętrznych - Otto Schily oraz rodziny i młodzieży Christine Bergmann.

Ze strony polskiej uczestniczyć będą ministrowie: spraw zagranicznych - Władysław Bartoszewski, spraw wewnętrznych i administracji - Marek Biernacki, obrony - Bronisław Komorowski i edukacji - Edmund Wittbrodt.

Buzek i Schroeder wezmą także udział w dyskusji z polską i niemiecką młodzieżą na Uniwersytecie Europejskim "Viadrina", która od ubiegłego tygodnia uczestniczyła w warsztatach politycznych "Europa -inna, większa, ale jaka?". (mk)

d1e7820

Podziel się opinią

Share
d1e7820
d1e7820
Więcej tematów