Trwa ładowanie...

Francuzi "zgubili" 600 imigrantów. "Nie wiemy, gdzie są"

Po ewakuacji obozu dla uchodźców Grande-Synthe na przedmieściach Dunkierki we Francji, w którym po starciach między migrantami wybuchł pożar, nie można się doliczyć 600 migrantów.

Share
Francuzi "zgubili" 600 imigrantów. "Nie wiemy, gdzie są"
Źródło: AFP
d3azwde

Correnne Torre, szefowa MSF we Francji, powiedziała, że z drewnianych domków w lesie ewakuowano w nocy około 1500 migrantów. 900 z nich zostało zakwaterowanych w szkołach i instytucjach, a 600 brakuje. - Nie wiemy, gdzie są - dodała.

Poinformowała również, że w miejscowych szpitalach przebywa z lekkimi poparzeniami 10 migrantów.

Ogień wybuchł po starciach w obozie między Kurdami a Afgańczykami, w których użyto noży. Uczestniczyło w nich 150 migrantów; sześciu z nich odniosło obrażenia. Pożar strawił co najmniej 300 drewnianych domków.

Według władz okręgu starcia były spowodowane znacznym wzrostem liczby afgańskich migrantów po likwidacji w październiku ubiegłego roku "dżungli" w Calais, czyli dzikich obozowisk. Przebywali w nich migranci oczekujący na możliwość przedostania się do Wielkiej Brytanii.

d3azwde

Afgańczycy byli niezadowoleni, że zakwaterowano ich w pomieszczeniach kuchennych obozu, a Kurdowie spali w drewnianych domach.

W ubiegłym tygodniu część migrantów usiłowała zablokować pniami drzew i gałęziami pobliską autostradę, usiłując wstrzymać ruch, by wdrapać się na ciężarówki w nadziei podróży na drugą stronę kanału La Manche.

Źródło: PAP/WP

d3azwde

Podziel się opinią

Share
d3azwde
d3azwde
Więcej tematów