Trwa ładowanie...

Francuzi składają się na nowy motor dla bohatera z Nicei

• We Francji zorganizowano zbiórkę na nowy motor dla mężczyzny, który poświęcił swój pojazd, próbując zatrzymać ciężarówkę pędzącą Promenadą Anglików
• W ciągu tygodnia udało się zebrać 21 tys. euro, ponad dwa razy więcej niż oczekiwano
• Zamachowiec z Nicei, który 14 lipca wjechał w tłum ludzi, zabił 84 osoby

Francuzi składają się na nowy motor dla bohatera z NiceiŹródło: AFP, fot: VALERY HACHE
d3s0037
d3s0037

Efekt uruchomionej w zeszłym tygodniu zbiórki internetowej przerósł oczekiwania jej organizatorów. Dwaj mieszkańcy z departamentu de la Manche spodziewali się zebrać 9 tysięcy euro. We wtorek rano na koncie było już ponad 21 tysięcy.

(fot. www.leetchi.com)
Źródło: (fot. www.leetchi.com)

- Naddatek zostanie przeznaczony na nicejskich strażaków, którzy uczestniczyli w akcji 14 lipca - powiedział jeden z pomysłodawców akcji, Sam Hassanine.

Wyjaśniając powody podjęcia akcji, Hassanine mówił o wzruszeniu i podziwie dla postawy bohaterskiego motocyklisty. - Zdecydował się poświęcić skuter, wiedząc, że ubezpieczyciel nie wypłaci mu za to odszkodowania - podkreślił organizator zbiórki.

d3s0037

Frank jest mieszkańcem Nicei. 14 lipca wraz z żoną oglądał pokaz sztucznych ogni. We dwoje wracali skuterem do domu, kiedy na promenadę wjechała ciężarówka Bouhlela. Frank wysadziwszy żonę, dogonił auto i próbował wyciągnąć jego kierowcę z szoferki. Dziennikarzom powiedział: "Byłem gotowy umrzeć, aby go zatrzymać".

Atak na promenadzie

Samochód ciężarowy taranował 14 lipca wieczorem ludzi zgromadzonych na promenadzie w Nicei z okazji Dnia Bastylii; zginęły 84 osoby. Pojazdem kierował 31-letni Bouhlel, Tunezyjczyk mieszkający w Nicei. Był on znany francuskiej policji z drobnych przestępstw, ale nie był obiektem zainteresowania służb antyterrorystycznych. Mężczyzna został zastrzelony przez policję. Dżihadystyczna organizacja zbrojna Państwo Islamskie poinformowała po zamachu, że Tunezyjczyk był jej członkiem.

Według francuskich władz obecnie w związku z atakiem w areszcie przebywa pięć osób.

d3s0037
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3s0037
Więcej tematów