Trwa ładowanie...
d3x7dxu

Francuzi jeszcze tej zimy mogą zostać bez prądu

We Francji w niedługim czasie może zabraknąć prądu. Wszystkiemu winna jest zimowa aura. Prognozy wskazują, że do Francji nadciągają jeszcze potężniejsze mrozy i mają utrzymać się dłużej. Na piątek przewidziano spotkanie kryzysowe wszystkich przedsiębiorstw sektora energetyki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Francuzi jeszcze tej zimy mogą zostać bez prądu
(Fotolia)
d3x7dxu

Eksperci nie są optymistami. Niektórzy z nich ostrzegają, że Francja będzie musiała importować znaczne ilości prądu. Może to robić od sąsiadów, ale chociażby w Niemczech teraz również jest bardzo zimno. Prąd eksportować można od Hiszpanów - wtedy jednak pewna jest podwyżka cen. Specjaliści przewidują, że niektóre przedsiębiorstwa będą musiały wyłączać prąd na kilka godzin.

Inni eksperci apelują o zachowanie rozsądku i o nieużywanie prądu w godzinach szczytu. Temu też jest poświęcona najnowsza kampania medialna. Zachęca ona do tego, by nie używać pralek czy zmywarek właśnie w takich godzinach.

Przyczyną kryzysu są wyjątkowo niskie temperatury oraz wstrzymanie prac dziewięciu reaktorów atomowych ze względu na konieczność ich konserwacji i wymogi bezpieczeństwa.

oprac. Adam Hrynkiewicz

d3x7dxu

Podziel się opinią

Share

d3x7dxu

d3x7dxu
Więcej tematów