Trwa ładowanie...
dalyk8b

Francuzi jeszcze tej zimy mogą zostać bez prądu

We Francji w niedługim czasie może zabraknąć prądu. Wszystkiemu winna jest zimowa aura. Prognozy wskazują, że do Francji nadciągają jeszcze potężniejsze mrozy i mają utrzymać się dłużej. Na piątek przewidziano spotkanie kryzysowe wszystkich przedsiębiorstw sektora energetyki.
Share
Francuzi jeszcze tej zimy mogą zostać bez prądu
Źródło: Fotolia
dalyk8b

Eksperci nie są optymistami. Niektórzy z nich ostrzegają, że Francja będzie musiała importować znaczne ilości prądu. Może to robić od sąsiadów, ale chociażby w Niemczech teraz również jest bardzo zimno. Prąd eksportować można od Hiszpanów - wtedy jednak pewna jest podwyżka cen. Specjaliści przewidują, że niektóre przedsiębiorstwa będą musiały wyłączać prąd na kilka godzin.

Inni eksperci apelują o zachowanie rozsądku i o nieużywanie prądu w godzinach szczytu. Temu też jest poświęcona najnowsza kampania medialna. Zachęca ona do tego, by nie używać pralek czy zmywarek właśnie w takich godzinach.

Przyczyną kryzysu są wyjątkowo niskie temperatury oraz wstrzymanie prac dziewięciu reaktorów atomowych ze względu na konieczność ich konserwacji i wymogi bezpieczeństwa.

oprac. Adam Hrynkiewicz

dalyk8b

Podziel się opinią

Share
dalyk8b
dalyk8b
Więcej tematów