Trwa ładowanie...
d1yq0g0

Francois Hollande o poparciu dla Donalda Tuska

Francois Hollande udzielił wywiadu kilku europejskim gazetom, w którym powiedział, że nie ma powodu, by wycofał swoje poparcie dla Donalda Tuska jako kandydata na Przewodniczącego Rady Europejskiej. W ten sposób prezydent Francji odniósł się do zaproponowania przez polski rząd na tę funkcję Jacka Saryusz-Wolskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Francois Hollande
Francois Hollande (AFP, Fot: Kenzo Tribouillard)
d1yq0g0

Według prezydenta Francji chodzi o to, żeby mieć wizję bardziej europejską, niż partyjną czy narodową. A Donald Tusk taką wizję ma. Francois Hollande zaznaczył, że z punktu widzenia równowagi partyjnej w Unii Europejskiej, przyszedł czas na socjalistę, ale on "nie przyłoży ręki do usunięcia Tuska z urzędu".

Francois Hollande zdecydował o nie wystartowaniu w wyborach prezydenckich na przełomie kwietnia i maja, i tym samym nie ubiegać się o ponowny wybór. W związku z tym faktem, w styczniu francuskie media żyły doniesieniami, że prezydent Francji chciałby zastąpić w Brukseli Donalda.

W wywiadzie dla m.in. gazety "Le Monde", "La Stampa", "La Vanguardia", "The Guardian", "Suddeutsche Zeitung" i "Gazecie Wyborczej", prezydent Francji odniósł się też do poniedziałkowego spotkania z przywódcami Niemiec, Włoch i Hiszpanii.

Francois Hollande wyjaśnił, że chodzi o to, aby każdy z zaproszonych do Wersalu nakreślił swoją wizję przyszłości Unii i co chciałby zrobić we współpracy z pozostałymi krajami by rozwijać wspólną Europę. Chodzi o wymianę poglądów i dokonanie pewnych ustaleń przed unijnym szczytem w Rzymie, który odbędzie się 25. marca.

d1yq0g0

Podziel się opinią

Share
d1yq0g0
d1yq0g0
Więcej tematów