Trwa ładowanie...
dxabfl2

Francja: zatrzymano cztery osoby podejrzane o przygotowywanie zamachu. Wśród nich jest 16-latka

Antyterroryści zatrzymali w Montpellier i Sete we Francji cztery osoby podejrzewane o przygotowywanie zamachu. Wśród zatrzymanych jest 16-letnia dziewczyna, która - jak podejrzewają śledczy - miała zostać zamachowcem - samobójcą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Francja: zatrzymano cztery osoby podejrzane o przygotowywanie zamachu. Wśród nich jest 16-latka
(AFP, Fot: JEAN-PIERRE CLATOT)
dxabfl2

Podejrzanych zatrzymano w piątek rano, po tym, jak kupili znaczą ilość acetonu, który mógł zostać wykorzystany do produkcji materiałów wybuchowych - informuje francuski portal midilibre.fr.

Zatrzymani to trzech mężczyzn w wieku 20, 26 i 33 lat oraz 16-letnia dziewczyna. Śledczych na trop grupy terrorystów naprowadziły wpisy nastolatki, która zdradzała w nich, że chce wyjechać do Syrii lub Iraku oraz że planuje przeprowadzenie zamachu we Francji.

- Jeden z mentorów dziewczyny okazał się być postacią znajdującą się kręgu zainteresowań DGSI (Dyrekcji Generalnej ds. Bezpieczeństwa Wewnętrznego) - powiedział midilibre.fr informator związany ze śledztwem.

dxabfl2

Śledczy ustalili, że dziewczyna była przygotowywana do misji samobójczej w odwiedzanym licznie przez turystów miejscu w Paryżu. Miała zostać wyposażona w kamizelkę z materiałami wybuchowymi.

Śledczy, podczas przeszukiwania domów zatrzymanych, znaleźli TATP - trimeryczny nadtlenek acetonu - niestabilny materiał wybuchowy bardzo chętnie wykorzystywany przez dżihadystów a także aceton, wodę utlenioną, strzykawki i rękawice ochronne.

dxabfl2

Podziel się opinią

Share

dxabfl2

dxabfl2
Więcej tematów