Trwa ładowanie...
dbo9djl
dbo9djl

Francja: walka z terroryzmem w Internecie

Władze francuskie poinformowały o wdrożeniu śledztwa przeciwko Francuzowi, który na stworzonej przez siebie stronie internetowej gloryfikował sprawców zeszłotygodniowych ataków samobójczych w Stanach Zjednoczonych oraz wzywał Muzułmanów do świętej wojny. Wzywanie do samobójczych ataków jest według prawa francuskiego zakazane.
Share
dbo9djl

Smain Bedrouni został oskarżony o stworzenie na serwerach w Stanach Zjednoczonych strony www.stcom.net, na której wzywał do świętej wojny. Dziennik Le Figaro poinformował, że strona została już wcześniej zablokowana przez hakerów.

Francja bardzo aktywnie zwalcza ekstremistyczne i rasistowskie treści, które pojawiają się w Internecie. W zeszłym roku, dużo kontrowersji wzbudziła kwestia pojawienia się w internetowych aukcjach organizowanych przez Yahoo! pamiątek nazistowskich, do których dostęp został dla Francuzów zamknięty po interwencji Francji.

Operatorzy internetowi są pod szczególną kontrolą pod względem publikowanych na stronach treści, po zeszłotygodniowym zamachu terrorystycznym w Stanach Zjednoczonych. (aso)

dbo9djl

Podziel się opinią

Share
dbo9djl
dbo9djl
Więcej tematów