Trwa ładowanie...

Francja w panice: ewakuacja z wieży Eiffla, odwołane wielkie imprezy

• Francuskie władze ze względów bezpieczeństwa poinformowały o odwołaniu dwóch wielkich imprez masowych
• Nie odbędzie się jeden z największych w Europie pchlich targów i zawody kolarskie
• Policja zauważyła, że mieszkańcy Paryża na wszelkie incydenty reagują dużo bardziej nerwowo

Francja w panice: ewakuacja z wieży Eiffla, odwołane wielkie imprezyŹródło: AFP, fot: FRANCOIS GUILLOT
d152nw4
d152nw4

Francuskie władze ze względów bezpieczeństwa poinformowały o odwołaniu dwóch wielkich imprez masowych. Jedną z przyczyn tych decyzji był atak terrorystyczny, w którym w Nicei śmierć poniosło 85 osób.

Nie odbędzie się jeden z największych w Europie pchlich targów, który co roku odbywa się w Lille. Z kolei w Nicei odwołano organizację zawodów kolarskich.

- Staraliśmy się z całej siły, ale dostrzegamy ryzyko, którego nie jesteśmy w stanie zredukować – powiedział burmistrz Lille, Martine Aubry.

d152nw4

Decyzje władz Lille i Nicei to tylko ostatnie z długiej listy odwołanych imprez we Francji. Ministerstwo Obrony z Jeanem-Yves Le Drianem na czele zleciło zredukowanie lub odwołanie wielu tradycyjnych i kulturalnych festiwali. - Wszyscy muszą zrozumieć, że obecna sytuacja wymaga pewnych ograniczeń – stwierdził minister.

W piątek przeprowadzono również ewakuację z wieży Eiffla. Rutynowa procedura została potraktowana przez jednego z pracowników jako rzeczywiste zagrożenie – to spowodowało podniesienie alarmu i szybką interwencję służb. Policja zauważyła, że mieszkańcy Paryża na wszelkie incydenty reagują dużo bardziej nerwowo.

d152nw4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d152nw4
Więcej tematów