Trwa ładowanie...
db8jy3m

Francja w panice: ewakuacja z wieży Eiffla, odwołane wielkie imprezy

• Francuskie władze ze względów bezpieczeństwa poinformowały o odwołaniu dwóch wielkich imprez masowych
• Nie odbędzie się jeden z największych w Europie pchlich targów i zawody kolarskie
• Policja zauważyła, że mieszkańcy Paryża na wszelkie incydenty reagują dużo bardziej nerwowo
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Francja w panice: ewakuacja z wieży Eiffla, odwołane wielkie imprezy
(AFP, Fot: FRANCOIS GUILLOT)
db8jy3m

Francuskie władze ze względów bezpieczeństwa poinformowały o odwołaniu dwóch wielkich imprez masowych. Jedną z przyczyn tych decyzji był atak terrorystyczny, w którym w Nicei śmierć poniosło 85 osób.

Nie odbędzie się jeden z największych w Europie pchlich targów, który co roku odbywa się w Lille. Z kolei w Nicei odwołano organizację zawodów kolarskich.

- Staraliśmy się z całej siły, ale dostrzegamy ryzyko, którego nie jesteśmy w stanie zredukować – powiedział burmistrz Lille, Martine Aubry.

db8jy3m

Decyzje władz Lille i Nicei to tylko ostatnie z długiej listy odwołanych imprez we Francji. Ministerstwo Obrony z Jeanem-Yves Le Drianem na czele zleciło zredukowanie lub odwołanie wielu tradycyjnych i kulturalnych festiwali. - Wszyscy muszą zrozumieć, że obecna sytuacja wymaga pewnych ograniczeń – stwierdził minister.

W piątek przeprowadzono również ewakuację z wieży Eiffla. Rutynowa procedura została potraktowana przez jednego z pracowników jako rzeczywiste zagrożenie – to spowodowało podniesienie alarmu i szybką interwencję służb. Policja zauważyła, że mieszkańcy Paryża na wszelkie incydenty reagują dużo bardziej nerwowo.

db8jy3m

Podziel się opinią

Share

db8jy3m

db8jy3m
Więcej tematów