Trwa ładowanie...
d3c6gp9

Francja: przywódca ETA stanie przed sądem


Zatrzymany w ubiegły czwartek przez francuską policję przywódca baskijskich separatystów, Javier Garcia Gaztelu, alias Txapote, został w Paryżu formalnie oskarżony o terroryzm. Gaztelu uważany jest za jednego z głównych dowódców ETA.

d3c6gp9
d3c6gp9

Do zatrzymania go doszło w czwartek po południu w miejscowości Anglet we francuskiej części Kraju Basków. 35-letni Txapote jest zdaniem policji osobiście odpowiedzialny za śmierć co najmniej sześciu osób, które zginęły w Hiszpanii w zamachach bombowych w ostatnich latach.

Francuski sędzia trybunału ds. walki z terroryzmem Laurence Le Vert przedstawił Txapote akt oskarżenia, w którym m.in. zarzucił mu powiązania z grupami terrorystycznymi , nielegalne posiadanie broni, legitymowanie się fałszywymi dokumentami. Podobne zarzuty przedstawiono zatrzymanemu wraz z nim Francuzowi Stephane Robidartowi. (mag)

d3c6gp9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3c6gp9
Więcej tematów