Trwa ładowanie...
d26vhid

Francja. Premier Edouard Philippe podał się do dymisji. Czym teraz się zajmie?

Premier Francji Edouard Philippe podał się w piątek 3 lipca do dymisji. Nowy rząd ma być powołany w ciągu kilku godzin.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Edouard Philippe, premier Francji podał się do dymisji
Edouard Philippe, premier Francji podał się do dymisji (Getty Images)
d26vhid

Edouard Philippe przestaje być premierem Francji

Jak poinformował Pałac Elizejski, premier Francji Edouard Philippe podał się do dymisji w piątek 3 lipca 2020 r. Dymisję złożył na ręce prezydenta Emmanuela Macrona.

Dziś, 3 lipca, zostanie powołany nowy gabinet. Do tego czasu Edouard Philippe pełni jeszcze obowiązki premiera, a obecny rząd pracuje do momentu wyłonienia nowego.

d26vhid

Zmiany w rządzie prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiadał już wczoraj w wywiadzie dla lokalnych mediów. Mówił o nowym etapie, nowych celach w zakresie niezależności, odbudowy, pojednania i nowych metodach. Wszystko to ma m.in. związek z kryzysem gospodarczym wywołanym pandemią koronawirusa. Za nowe priorytety będzie odpowiadał nowy zespół.

Edouard Philippe był premierem Francji od 15 maja 2017 roku

Teraz Edouard Philippe najprawdopodobniej obejmie stanowisko mera Hawru. W marcu 2020 r. zdobył bowiem 43,6 proc. głosów w wyborach na mera, a w drugiej turze, w czerwcu - aż 58,8 proc. Nie objął jednak tej funkcji formalnie z uwagi na zakaz łączenia stanowisk. Po rezygnacji z funkcji premiera Francji będzie mógł zostać merem Hawru.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d26vhid

Podziel się opinią

Share

d26vhid

d26vhid
Więcej tematów