Trwa ładowanie...
d413xvg

Francja ostrożna przed wyborami. Wysyła na ulice tysiące funkcjonariuszy

Podczas drugiej tury wyborów prezydenckich nad bezpieczeństwem Francuzów czuwać będzie ponad 50 tys. policjantów, żandarmów i żołnierzy.
Share
Francuska policja
Francuska policjaŹródło: PAP/EPA
d413xvg

Informację podało francuskie MSW.

Około 12 tys. funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa chronić będzie mieszkańców samego Paryża. Spośród nich 5 tys. odpowiadać ma za bezpieczeństwo wyborców oraz ład i porządek.

896 paryskich lokali wyborczych pilnowanych będzie przez miejskich i prywatnych agentów ochrony w godzinach 7-23 - poinformował zastępca mera Paryża Bruno Julliard.

d413xvg

Podobne środki ostrożności przedsięwzięto podczas pierwszej tury wyborów 23 kwietnia, która przebiegła bez większych incydentów.

Atak na lokal ruchu Macrona

W sobotę sztab ruchu En Marche!, na którego czele stoi faworyt wyścigu wyborczego, centrysta Emmanuel Macron, poinformował, że w piątek w nocy jego lokal w Lyonie, we wschodniej Francji, został zaatakowany przez skrajnie prawicowych ekstremistów, którzy wrzucili do środka bomby dymne.

Od krwawych zamachów w Paryżu z listopada 2015 roku, w których zginęło około 140 osób, Francja jest w stanie najwyższej gotowości.

W związku z zagrożeniem terrorystycznym kilkukrotnie w kraju przedłużano stan wyjątkowy, który ma obowiązywać co najmniej do 15 lipca 2017 roku.

d413xvg

Podziel się opinią

Share
d413xvg
d413xvg
Więcej tematów