Trwa ładowanie...
d45sb3k
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Francja: czas na decyzję w negocjacjach nuklearnych z Iranem

- Wszystko jest na stole. Czas na decyzję - powiedział w Wiedniu szef francuskiej dyplomacji Laurent Fabius po rozmowie ze swym irańskim odpowiednikiem Mohammadem Dżawadem Zarifem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jeden z irańskich przywódców Ayatollah Ali Khamenei
Jeden z irańskich przywódców Ayatollah Ali Khamenei (PAP/EPA)
d45sb3k

W stolicy Austrii trwają przedłużone już kolejny raz negocjacje między sześcioma światowymi mocarstwami (USA, Wielką Brytanią, Francją, Rosją, Chinami i Niemcami) a Iranem na temat kontrowersyjnego programu nuklearnego tego kraju.

Ostateczne porozumienie ma stanowić gwarancję, że program ten będzie miał charakter cywilny, a w zamian zniesione mają zostać szkodliwe dla irańskiej gospodarki międzynarodowe sankcje.

Przedstawiciel irańskiej delegacji powiedział w sobotę, że wszyscy uczestnicy rozmów muszą zdecydować, czy jeszcze w ten weekend chcą zakończyć negocjacje.

d45sb3k

W sobotę z ministrem spraw zagranicznych Iranu rozmawiali kilkakrotnie także sekretarz stanu USA John Kerry i szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini, która koordynuje negocjacje. Rezultaty tych rozmów nie są znane. Kerry powiedział w sobotę rano, że do uzgodnienia pozostało "kilka trudnych kwestii".

Według francuskiej agencji AFP, powołującej się na źródła dyplomatyczne, niemal cały tekst umowy jest już gotowy, brakuje jednak porozumienia w kilku szczegółach. "W tej chwili chodzi jeszcze o trzy sporne punkty" - powiedział w sobotę po południu prezydent Iranu Hasan Rowhani w wywiadzie dla irańskiej telewizji.

W rozmowach w Wiedniu biorą również udział ministrowie spraw zagranicznych Niemiec i Wielkiej Brytanii, Frank-Walter Steinmeier i Philip Hammond. W stolicy Austrii nie ma natomiast szefów dyplomacji Chin i Rosji.

Rosyjska agencja TASS poinformowała, że John Kerry w sobotę rozmawiał telefonicznie z Siergiejem Ławrowem.

d45sb3k

Podziel się opinią

Share

d45sb3k

d45sb3k
Więcej tematów