Trwa ładowanie...
dv9l44x
30-06-2007 12:39

Fotyga: nikt nie powiedział, że "pierwiastek" umarł

Niewykluczone, że Polska będzie się starać, by za dziesięć lat reaktywować pierwiastkowy system głosowania w Radzie UE – zapowiada w rozmowie z "Wprost" Anna Fotyga. Nikt nie powiedział, że "pierwiastek" umarł – dodaje szefowa polskiej dyplomacji.

dv9l44x
dv9l44x

Jak to pogodzić z tym, że podczas ostatniego szczytu w Unii Europejskiej zaakceptowaliśmy wejście po 2017 roku w życie uznawanego za niekorzystny dla Polski tzw. systemu podwójnej większości? Podwójna większość może mieć różne wersje. Preferowany przez Polskę system pierwiastkowy też jest modyfikacją podwójnej większości. W ciągu ostatniego dziesięciolecia Unia przyjęła dwa traktaty i opracowała trzeci. Dlatego tak naprawdę nie wiemy, co będzie za dziesięć lat – tłumaczy Anna Fotyga.

Za dziesięć lat będziemy mieli dużo silniejszą pozycję i powinno to znaleźć swoje odzwierciedlenie także w zmianach traktatowych. Zresztą, do tego czasu także i inne państwa mogą dojrzeć do tego, że proponowane przez nas rozwiązania są także korzystne dla nich - dodaje Fotyga.

dv9l44x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dv9l44x
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj