Trwa ładowanie...
dgqeg0v

Fotoradar na autostradzie A4. Jest nowy pomysł władz

Ograniczenie prędkości do 90km/h i fotoradar. Wszystko po to, aby było bezpieczniej. Burmistrz Kątów Wrocławskich chce ograniczyć wypadki na odcinku autostrady A4.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Odcinek od węzła Kostomłoty do węzła Pietrzykowice to w tej chwili najbardziej niebezpieczny fragment trasy A4
Odcinek od węzła Kostomłoty do węzła Pietrzykowice to w tej chwili najbardziej niebezpieczny fragment trasy A4 (East News)
dgqeg0v

Inicjatorem pomysłu jest Antoni Hopeć, burmistrz Kątów Wrocławskich, który napisał w tej sprawie do GDDKiA. Ograniczenie ma dotyczyć 23-kilometrowego odcinka między Pietrzykowicami i Kostomłotami.

Zamiast 110km/h kierowcy mieliby jeździć maksymalnie 90km/h. Nad przestrzeganiem prędkości miałby dodatkowo czuwać fotoradar.

Zobacz także: Jeden wielki hałas, smród”. Mieszkańcy gminy Baranów są zdruzgotani budową CPK

Skąd taki pomysł? Na tym odcinku regularnie dochodzi do kolizji i wypadków, a objazdy kierują kierowców przez okoliczne wsie i miasta. Ze względu na wzmożony ruch, mieszkańcy boją się o bezpieczeństwo swoich dzieci. W dodatku mają dosyć spalin, hałasu i zniszczonych dróg.

dgqeg0v

Niebezpieczny odcinek autostrady A4

Odcinek od węzła Kostomłoty do węzła Pietrzykowice jest w tej chwili najbardziej niebezpiecznym odcinkiem trasy A4 na Dolnym Śląsku – przekonuje burmistrz Kopeć Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Mimo że jest to odcinek autostrady, brakuje na nim pasa awaryjnego. Burmistrz dodaje, że postawienie fotoradaru i ograniczenie prędkości do 90km/h zmusi kierowców do zdjęcia nogi z gazu, co zmniejszy liczbę wypadków na tym fragmencie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez https://dziejesie.wp.pl/

.

dgqeg0v

Podziel się opinią

Share

dgqeg0v

dgqeg0v
Więcej tematów