Trwa ładowanie...
d3ml8oi
Deutsche Welle

Finlandia na łopatkach. Wykańczaja ich sankcje wobec Rosji

W żadnym innym kraju Europy następstwa sankcji wobec Rosji nie są tak mocno odczuwalne, jak w Finlandii. Aż o 40 procent spadła liczba rosyjskich urlopowiczów, a na pograniczu drastycznie maleją obroty handlowe - pisze "Deutsche Welle".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Finlandia na łopatkach. Wykańczaja ich sankcje wobec Rosji
(YOUTUBE.COM)
d3ml8oi

Fińskie sklepy, których półki uginają się pod luksusowymi towarami, straszą pustkami, bo przestali przyjeżdżać Rosjanie. Dla miasta Lappeenranta oddalonego o 200 km od St.Petersburga to koniec prosperity.

Eksperci podkreślają, że Finlandia znajduje się w wyjątkowo trudnym położeniu. Finowie dodają, że sankcje gospodarcze UE wymierzone w Rosję "odczuwają natychmiast, bo są na wielu płaszczyznach ściśle powiązani z Rosją".

Żaden inny europejski kraj nie odczuwa ich w takim stopniu. Rosja zaopatruje Finlandię w energię. Gaz ziemny, ropa naftowa i energia jądrowa, prawie wszystko znajduje się w rosyjskich rękach. Sąsiedzi ze wschodu byli dla Finów najważniejszymi partnerami - informuje niemiecki dziennik.

d3ml8oi

Gazeta twierdzi, że "Finowie i Rosjanie przestali się rozumieć".

Obecnie żaden produkt w Finlandii nie sprzedaje się tak jak wcześniej. I nie ma znaczenia czy chodzi o garnitur Armaniego, czy o ryby w porcie. Wszyscy odczuwają słabość rubla i bolesny, bo 40-procentowy spadek liczby klientów z Rosji - zauważa dziennik.

- Finlandia nie tyle popada w kryzys, lecz tkwi w nim po uszy”. Rozwiązania nie znajdzie się tak szybko, bo chodzi o problem natury strukturalnej, który długo jeszcze będzie Finlandię zaprzątał - komentuje Juhanna Aunesluoma z Instytutu Europejskiego w Helsinkach.

Źródło: "Deutsche Welle"

d3ml8oi

Podziel się opinią

Share

d3ml8oi

d3ml8oi
Więcej tematów