Trwa ładowanie...
d4ksi1d

Finał akcji "Dziki bluszcz" - czy warszawiacy nauczą się segregować odpady?

"Dziki bluszcz" autorstwa Izy Rutkowskiej wdarł się w tkankę miasta i oplótł budynek warszawskiego Muzeum Woli. Instalacja została stworzona w ramach ogólnopolskiej kampanii realizowanej przez Ministerstwo Środowiska "Segregujesz i śmiecisz mniej". W akcję zaangażowali się mieszkańcy Warszawy, stając się jednocześnie współautorami tej nietypowej instalacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Finał akcji "Dziki bluszcz" - czy warszawiacy nauczą się segregować odpady?
(Materiały prasowe)
d4ksi1d

W ciągu roku każdy z nas produkuje blisko 320 kg śmieci. Większość z nich to cenne surowce, które można ponownie wykorzystać - pod warunkiem, że zostaną przez nas odpowiednio posegregowane.

W ramach kampanii "Segregujesz i śmiecisz mniej" Iza Rutkowska, zaangażowana społecznie artystka, zachęca Polaków do regularnego i świadomego segregowania śmieci. Przez ostatni miesiąc mieszkańcy Warszawy pomagali tworzyć "Dziki bluszcz". Wspólne dzieło składa się z odpowiednio posegregowanych odpadów zaszytych w liściach bluszczu. Instalacja pojawiła się już na fasadzie Muzeum Woli, oddziału Muzeum Warszawy. Zaangażować można się było na dwa sposoby - dostarczyć posegregowane śmieci, które posłużyły za surowiec do budowy instalacji lub wspólnie z Iza Rutkowską uszyć liście bluszczu.

Tworzenie Dzikiego Bluszczu zwabiło wielu ciekawych i chętnych do segregacji śmieci warszawiaków. Liście instalacji tworzyły dzieci, dorośli, a także seniorzy z całej Polski, którzy działają wspólnie w ramach projektu Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "Ę". Efekty wspólnej pracy można zobaczyć w Muzeum Woli przy ulicy Srebrnej 12 w Warszawie, a także na sąsiednich blokach.

 (fot. Materiały prasowe)
((fot. Materiały prasowe))

Współpraca Ministerstwa Środowiska z Izą Rutkowską odbywa się w ramach ogólnopolskiej kampanii "Segregujesz… i śmiecisz mniej!", promującej właściwe postępowanie z odpadami.

d4ksi1d

Podziel się opinią

Share
d4ksi1d
d4ksi1d
Więcej tematów