Trwa ładowanie...

Filipiny. Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,3

Do trzęsienia ziemi doszło na Filipinach. Wstrząsy miały siłę 6,3 stopni w skali Richtera i były odczuwalne w Indonezji i Malezji. Do zdarzenia doszło w prowincji Davao del Sur. Spodziewane są wstrząsy wtórne.

Filipiny. Trzęsienie ziemi o sile 6,3 stopnia w skali Richtera [Fot.: Filipiński Instytut Sejsmologii i Wulkanologii (Phivolcs)]Filipiny. Trzęsienie ziemi o sile 6,3 stopnia w skali Richtera [Fot.: Filipiński Instytut Sejsmologii i Wulkanologii (Phivolcs)]
d3y6zmy
d3y6zmy

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,3 nawiedziło Filipiny około godz. 12.22 czasu lokalnego. Epicentrum miało miejsce około 6 km od miejscowości Magsaysay w prowincji Davao del Sur na wyspie Mindanao - podaje agencja AFP.

To kolejne trzęsienie ziemi na Filipinach w niedzielę. Do pierwszego doszło pięć godzin wcześniej, ale nie było tak silne. Miało magnitudę 4,8. Spodziewane są wstrząsy wtórne, ale wykluczono, że trzęsienie ziemi spowoduje tsunami.

Filipiny. Trzęsienie ziemi

W Kidapawan City była odczuwalna najwyższa intensywność, która mogła spowodować gwałtowne kołysanie się przedmiotów. Trzęsienie ziemi można było również odczuć w budynkach. Wstrząsy były odczuwalne w Indonezji i Malezji.

d3y6zmy

Na razie nie ma informacji o ofiarach lub poszkodowanych. Filipiny leżą w tzw. pierścieniu ognia, który znajduje się na terenie aktywnym geologicznie. Dochodzi tam do częstych trzęsień ziemi spowodowanych zderzaniem się płyt tektonicznych.

Dzieci z ostrą białaczką bez szans na leczenie? Jest reakcja Ministerstwa Zdrowia po programie WP

Źródło: AFP

d3y6zmy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3y6zmy
Więcej tematów