Trwa ładowanie...
d3io20k

Filipiny: kolejne starcia, kolejne ofiary

W poszukiwaniu rebeliantów z Abu Sajefa (AFP)
Filipińscy żołnierze zastrzelili w piątek pięciu rebeliantów z ugrupowania Abu Sajefa. Do starcia doszło na południowym wybrzeżu, w regionie, na którym amerykańscy żołnierze od czwartku szkolą filipińskich żołnierzy w walce z terroryzmem.

d3io20k

Do wymiany ognia między filipińskimi żołnierzami i rebeliantami doszło, podczas wojskowego patrolu miejscowości Maluso w prowincji Bazilian, 900 kilometrów na południe od Manili.

To duży postęp w naszej walce z terroryzmem. Musimy kontynuować operacje przeciwko rebeliantom z Abu Sajef - skomentował przebieg akcji filipiński generał Roy Cimatu.

Tysiące filipińskich żołnierzy od ośmiu miesięcy przeszukuje prowincję Basilan w celu zniszczenia organizacji terrorystycznej Abu Sajef i uwolnienia trzech przetrzymywanych przez nią zakładników: małżeństwa amerykańskiego i filipińskiej pielęgniarki.

Muzułmańska organizacja separatystyczna Abu Sajef podejrzewana jest o powiązania z Osamą bin Ladenem. Odpowiedzialna jest także za wiele porwań i zamachów terrorystycznych. (and)

d3io20k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3io20k
Więcej tematów