Trwa ładowanie...

Fiasko rozmów z MZ. Medycy: jesteśmy rozczarowani, wracamy do Białego Miasteczka

W czwartek odbyły się kolejne rozmowy protestujących medyków z wiceministrem zdrowia. - Dostajemy kolejne zaproszenia, ale nie dostajemy danych, nie jesteśmy w stanie się odnieść do wyliczeń resortu. (...) Trwa impas, jesteśmy cały czas w tym samym miejscu - przekazała Anna Bazydło, wiceprzewodnicząca Porozumienia Rezydentów.

Fiasko rozmów z MZ. Medycy: jesteśmy rozczarowani, wracamy do Białego Miasteczka Fiasko rozmów z MZ. Medycy: jesteśmy rozczarowani, wracamy do Białego Miasteczka Źródło: PAP, fot: Wojciech Olkuśnik
d2ltivk
d2ltivk

Pat w sprawie protestujących medyków trwa. Kolejne rozmowy nie przyniosły rezultatu. - Wracamy do Białego Miasteczka - oświadczyli medycy po czwartkowym spotkaniu w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" w Warszawie.

Protest medyków. Wciąż brak konsensusu

- Jesteśmy zawiedzeni i rozczarowani po dzisiejszym kolejnym spotkaniu z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia. (...) Ze strony rządu nadal nie padły żadne konkretne propozycje - tłumaczyła Dorota Kowalczyk-Cyran, wiceprzewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Diagnostyki Medycznej i Fizjoterapii.

Jak poinformowała Anna Bazydło, w sprawie nadal trwa impas. - Ministerstwo przedstawia wyliczenia, ale nie przedstawia do tego konkretnych danych. Nie jesteśmy w stanie odnieść się do materiałów, uniemożliwia nam to merytoryczną dyskusję - przekazała wiceprzewodnicząca Porozumienia Rezydentów.

- Chcemy państwu zaproponować otwartą publiczną debatę na temat systemu, który będzie dotyczył nas wszystkich, na co strona rządowa nie przystaje - dodała Bazydło.

d2ltivk

Chwilę później głos zabrali przedstawiciele resortu zdrowia. - Omówiliśmy każdy z punktów, ustaliliśmy, że rozmowy będą kontynuowane. Ustaliśmy także kolejny termin spotkania. (...) Dokumenty, o które protestujący prosili, zostały wczoraj wysłane. Przedstawiliśmy założenia do wyliczenia, byłem cały wieczór do dyspozycji - przekazał wiceszef MZ Piotr Bromber.

Kowalczyk-Cyran dodała także, że protestujący zaproponowali kolejne spotkanie na piątek i wprowadzenie dwóch neutralnych obserwatorów z każdej ze strony. - Obie propozycje zostały odrzucone - oświadczyła wiceprzewodnicząca jednego ze związków.

Kolejne spotkanie medyków ze stroną rządową ma odbyć się we wtorek.

Zobacz też: Protest medyków. Lekarz o rozmowach z rządem i Ministerstwem Zdrowia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2ltivk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ltivk
Więcej tematów