Trwa ładowanie...

Festyn charytatywny dla pogryzionej przez psy Marysi z Tczewa

• W najbliższą niedzielę w Tczewie odbędzie się festyn charytatywny dla 9-latki zaatakowanej przez psy • Dziewczynka została dotkliwie pogryziona przez mastify tybetańskie, straciła palec • Całkowity dochód z imprezy zostanie przeznaczony na rehabilitację Marysi
Share
Festyn charytatywny dla pogryzionej przez psy Marysi z Tczewa
Źródło: Materiały prasowe
d387j3p

Festyn "Bieg dla Marysi" odbędzie się 17 kwietnia w godz. 10.00-17.00 na stadionie przy ul. Bałdowskiej w Tczewie. Organizują go rodzice kolegów z klasy Marysi oraz jej nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 11. W programie znalazły się m.in.: bieg i nordic walking pt. "Kilometry dla Marysi", gry i zabawy lekkoatletyczne, występy artystyczne, loteria fantowa oraz bufet z domowymi wypiekami. Cały dochód z festynu zostanie przekazany na leczenie dziewczynki.

9-letnia Marysia została dotkliwie pogryziona przez mastify tybetańskie, które wybiegły z sąsiadującej z jej domem posesji w Rokitkach. Gdy doszło do ataku, dziewczynka jeździła na rowerze. Dziecko w ciężkim stanie zostało przetransportowane śmigłowcem do gdańskiego szpitala Copernicus. Dziewczynka doznała poważnych obrażeń, straciła palec. Jej leczenie będzie długotrwałe.

Dziewczynkę uratował jeden z sąsiadów, który, odganiając psy atakujące dziecko, sam został pogryziony. Funkcjonariusze ustalili, że psy wydostały się z podwórka ogrodzonej posesji najprawdopodobniej przez niewłaściwie zabezpieczoną bramkę.

d387j3p

Psy przed zdarzeniem biegały po podwórku luzem. Mundurowi, sprawdzając książeczki szczepień czworonogów ujawnili, że jeden z psów nie miał aktualnych szczepień. W związku z tym na ich właścicielkę nałożono mandat. 43-latka usłyszała też zarzut nieumyślnego narażenia dziewczynki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi jej do roku więzienia. Zwierzęta trafiły pod obserwację weterynaryjną.

d387j3p

Podziel się opinią

Share
d387j3p
d387j3p
Więcej tematów