Trwa ładowanie...
d42uz19

Festiwal sztuk ulicznych we Wrocławiu. Będą klauni, akrobaci i muzycy

W najbliższy piątek zawita do Wrocławia jeden z największych festiwali sztuki ulicznej - BuskerBus. Występy klaunów, muzyków, performerów, akrobatów i lalkarzy potrwają do niedzieli.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Festiwal sztuk ulicznych we Wrocławiu. Będą klauni, akrobaci i muzycy
(facebook.com/buskerbusfestival)
d42uz19

BuskerBus to jeden z największych w Polsce festiwali sztuk ulicznych. Tegoroczna, 18. edycja imprezy odbędzie się w czterech miastach w Polsce. Trasa, w którą wyruszyli uliczni muzycy, akrobaci, lalkarze i aktorzy, rozpoczęła się w Brzegu, skąd powędruje do Wrocławia. Do końca sierpnia uliczni artyści odwiedzą także Zieloną Górę i Zgorzelec.

Widzowie występy artystów z całego świata będą mogli obejrzeć popołudniami na wrocławskim Rynku oraz wieczorami w klubie festiwalowym Włodkowica 21. Impreza w stolicy Dolnego Śląska rozpocznie się w piątek, 22 sierpnia, i potrwa do niedzieli.

Festiwal BuskerBus od 1997 r. organizuje Romuald Popłonyk, międzynarodowej sławy artysta uliczny pochodzący z Wrocławia. Ideą festiwalu jest promocja sztuki wolnej i niezależnej, zacierającej sztywne granice między artystą a widzem.

d42uz19

Na tegorocznej edycji imprezy wystąpi kilkadziesiąt grup artystycznych i artystów indywidualnych z całego świata. Widzowie będą mogli zobaczyć między innymi spektakle lalek Polki Oli Muchin, jednoosobowy cyrk Tiny Green, japońską performerkę MiMi, żonglera Gugę Moralesa oraz wiele innych utalentowanych artystów.

Występy artystów trwać będą około 30 minut. Każdy z nich zaprezentuje się w ciągu dnia dwukrotnie. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny

d42uz19

Podziel się opinią

Share

d42uz19

d42uz19
Więcej tematów