Trwa ładowanie...
dicv2p5

Ferie zimowe 2021. Zobacz, jaka będzie pogoda

Jaka będzie pogoda w styczniu 2021, gdy uczniowie będą mieli ferie zimowe? Czy będzie śnieg i mróz, czy może temperatury będą znacznie wyższe?
Share
Ferie zimowe 2021
Ferie zimowe 2021Źródło: Pixabay
dicv2p5

Ferie zimowe 2021. Jaka będzie pogoda?

Czekają nas mrozy, śnieżyce, burze, a może ulewne deszcze? Sprawdziliśmy długoterminową prognozę pogody na styczeń. To właśnie wtedy bowiem przypadają ferie zimowe 2021, dokładnie 4-17 stycznia.

Portal Fanipogody.pl podaje, że "styczeń 2021 będzie miesiącem ciepłym w skali miesięcznej, lecz nie unikniemy okresów z wtargnięciem arktycznych mas powietrza. Wysokie temperatury mogą się utrzymać przez przeważający okres czasu".

dicv2p5

Na ferie zimowe 2021 siarczystych mrozów raczej nie będzie. Choć jak wiadomo, w przypadku długoterminowej prognozy pogody zawsze należy liczyć się z możliwością błędu. Mimo wszystko bardziej przygotujmy się na temperatury dodatnie, ewentualnie w okolicy zera niż mróz.

Ferie zimowe 2021 w nowych warunkach

Pandemia koronawirusa będzie mieć też wpływ na wypoczynek dzieci. Zbliżające się ferie zimowe 2021 będą przebiegać w zupełnie innych warunkach niż dotychczas.

Po pierwsze - rząd zadecydował, że ferie zimowe będą w tym samym terminie dla wszystkich województwa. Do tej pory co roku było wyznaczane po 4 różne terminy ferii po to, by nie wszystkie szkoły miały przerwę w nauce w tym samym czasie, a na zimowiskach nie było tłumów. Teraz jest tylko jeden termin ferii zimowych, które rozpoczną się zaraz po okresie świątecznym i potrwają od 4 do 17 stycznia 2021 roku.

dicv2p5

Po drugie - podczas ferii będą obowiązywały związane z pandemią obostrzenia. Jak wynika z dotychczasowych informacji, uczniowie najprawdopodobniej spędzą ferie zimowe 2021 w domach. Stoki narciarskie mają w tym czasie funkcjonować w reżimie sanitarnym, ale nieczynne będą hotele, pensjonaty i restauracje.

Wstrząsające nagrania z fermy norek. Reakcja Beaty Kempy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dicv2p5

Podziel się opinią

Share
dicv2p5
dicv2p5
Więcej tematów