Trwa ładowanie...

Ferie zimowe 2021. Można obejść prawo i wyjechać? Resort przestrzega

Ferie zimowe w 2021 r. zostały obwarowane w taki sposób, by jak najmniej osób myślało o wyjazdach. Są jednak pomysły, jak obejść prawo. Wystarczy, że dziecko zostanie zawodnikiem, który chce jechać na trening. - Kiedy dojdzie do wyjazdu na to "zgrupowanie sportowe", może nastąpić "sprawdzam" - przestrzega rzecznik Ministerstwa Zdrowia.
Share
Ferie zimowe 2021. Wyjazdy mogą być ryzykowne
Ferie zimowe 2021. Wyjazdy mogą być ryzykowneŹródło: PAP
dzrb1i7

Ferie zimowe w 2021 roku potrwają od 4 do 17 stycznia. Wiele osób chciałoby w tym okresie wyjechać lub wysłać swoje dzieci na zimowisko, ale rząd stanowczo przestrzega przed takimi pomysłami. Jak ustalił "Dziennik Gazeta Prawna", kuratoria nie wydają zgody na organizację takich wyjazdów.

Pojawiły się jednak pomysły na to, jak obejść wytyczne. Dalej mogą funkcjonować organizacje, które grupują na wyjazdach sportowców. - Trzeba dziecko zapisać do naszego klubu. Stosowną zgodę od kuratorium na organizację wypoczynku już otrzymaliśmy. Zakwaterowanie będzie w pensjonacie – powiedział w rozmowie z dziennikiem współorganizator uczniowskiego klubu sportowego z Sochaczewa.

Te wyjazdy nie są przez kuratoria blokowane. Ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej do walki z COVID-19 dr Paweł Grzesiowski twierdzi, że wysyp takich ofert może doprowadzić "do wielkiej katastrofy, bo będziemy mieli do czynienia z kumulacją wielu osób w jednym miejscu".

dzrb1i7

Zobacz też: Zamieszanie wokół wizyty Jarosława Gowina w Brukseli. Rzecznik rządu Piotr Müller wyjaśnia

Ferie zimowe 2021. Wojciech Andrusiewicz: "Z wyjazdu zostanie mandat"

Również rzecznik Ministerstwa Zdrowia przestrzega przed próbami obchodzenia prawa. - Kiedy dojdzie do wyjazdu na to "zgrupowanie sportowe", może nastąpić "sprawdzam". I okaże się, że z wyjazdu zostanie strata finansowa i mandat - stwierdził Wojciech Andrusiewicz.

Szkoły i placówki oświatowe mogą za to organizować tzw. półkolonie. Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca, by dzieci w trakcie ferii zimowych pozostawały blisko rodzinnej miejscowości.

Źródło: "Dziennik Gazeta Prawna"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dzrb1i7

Podziel się opinią

Share
dzrb1i7
dzrb1i7
Więcej tematów