Trwa ładowanie...

Ferie zimowe 2021. Jaki termin? Kiedy wypadają ferie?

Ferie zimowe 2021 będą inne niż wszystkie. Ze słów premiera wynika, że dla wszystkich uczniów odbędą się one w jednym terminie. Sprawdź, kiedy będą ferie zimowe 2021.
Share
Ferie zimowe 2021. Jaki termin?
Ferie zimowe 2021. Jaki termin?Źródło: Pixabay
d3l0vly

Decyzja rządu ogłoszona na konferencji przez premiera Mateusza Morawieckiego to ogromny cios dla branży narciarskiej i turystycznej. W sobotę premier poinformował o skumulowaniu ferii zimowych w jednym terminie dla wszystkich województw. Ferie zimowe 2021 będą zupełnie inne niż zwykle.

Ferie zimowe 2021. Jaki termin?

Zgodnie ze słowami premiera Mateusza Morawieckiego, ferie zimowe 2021 zostaną zamienione na przerwę od nauki, która zaplanowana jest na dni 4-17 stycznia. Tym samym ferie zimowe zbiegną się terminem z przerwą świąteczną i w rzeczywistości przedłużą ją do blisko miesiąca. W tym czasie uczniowie będą mieli wolne od nauki zdalnej.

d3l0vly

Rząd zaapelował też o to, aby w tym czasie nie przemieszczać się i najlepiej pozostać we własnych domach. W związku ze zmianą czasu trwania ferii zimowych i znacznym skróceniem turnusów z 6 do 2 tygodni w trudnej sytuacji znalazły się stacje i szkółki narciarskie, instruktorzy i wszystkie biznesy okołonarciarskie. Ferie zimowe 2021 będą przerwą w nauce, gdyż "dzieci i młodzież pozostaną w domach, ze względu na zakaz organizacji wyjazdów na ferie zimowe".

Ferie zimowe 2021. Jest interwencja Jarosława Gowina

Taka decyzja władz spowodowała protesty branży turystycznej i narciarską. "Wygląda na to, że wkrótce będziemy mogli ogłosić dobre wieści dla narciarzy" - napisał na Twitterze Jarosław Gowin. Jego resort chce, by stoki narciarskie i hotele były zimą otwarte.

Służby prasowe resortu rozwoju potwierdzają, że wicepremier Jarosław Gowin oraz wiceminister Andrzej Gut-Mostowy prowadzą rozmowy z "branżą narciarską". Dotyczą one zasad i możliwości otwarcia stoków narciarskich. Innego rozwiązania chce minister zdrowia Adam Niedzielski, który domaga się zamknięcia stoków narciarskich i ograniczenia wyjazdów turystycznych.

d3l0vly

Koronawirus w Polsce. Burza wokół Stadionu Narodowego. Piotr Zgorzelski: dramat, dramat i jeszcze raz dramat

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3l0vly

Podziel się opinią

Share
d3l0vly
d3l0vly
Więcej tematów