Trwa ładowanie...
d16a2hf

FBI pomaga w poszukiwaniach Kajetana Poznańskiego

• Polska prokuratura zwróciła się do FBI z prośbą o pomoc w poszukiwaniu Kajetana Poznańskiego
• FBI ma pomóc w namierzeniu podejrzanego przy pomocy technik operacyjnych i telekomunikacyjnych
• Za Kajetanem Poznańskim wystawiono tzw. czerwoną notę Interpolu
• Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(Europol)
d16a2hf

Amerykańskie Federalne Biuro Śledcze pomaga w poszukiwaniach Kajetana Poznańskiego, podejrzanego o dokonanie brutalnego morderstwa 30-letniej Katarzyny J. w Warszawie - informuje Radio Zet. O taką pomoc do partnerów z USA zwrócili się polscy prokuratorzy i policjanci.

Policjanci chcą namierzyć go przy pomocy technik operacyjnych i telekomunikacyjnych. Ma w tym pomóc właśnie Federalne Biuro Śledcze.

Mężczyźnie prawdopodobnie udało się już uciec za granicę. Przed wyjazdem miał wziąć kilka kredytów gotówkowych - mówią anonimowo informatorzy Radia ZET.

d16a2hf

Czerwona nota Interpolu

Za Kajetanem Poznańskim, poszukiwanym za zabójstwo młodej kobiety, wystawiono już tzw. czerwoną notę Interpolu, która jest informacją dla policji w 190 krajach, że poszukiwany jest bardzo niebezpiecznym przestępcą - poinformowała Komenda Główna Policji.

Nota upraszcza procedury związane z zatrzymaniem i przekazaniem do Polski. Niezależnie od tego, mężczyzna od poniedziałku jest poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania (ENA).

Śledztwo w sprawie zabójstwa 30-letniej kobiety prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie, która przesłuchała kilkunastu świadków. Dokonano także kilkunastu oględzin, kilku przeszukań oraz powołano biegłych.

d16a2hf

Brutalne zabójstwo

27-letni bibliotekarz jest podejrzany o zabójstwo młodej kobiety, do którego doszło na początku lutego w Warszawie. W jednym z mieszkań na Żoliborzu wezwani do pożaru strażacy znaleźli w nadpalonym worku ciało młodej kobiety. Było okaleczone, bez głowy. Głowę odnaleziono później w plecaku, w tym samym mieszkaniu. Z ustaleń prokuratury wynika, że mężczyzna zabił Katarzynę J. w mieszkaniu na Woli, a następnie przewiózł jej ciało do wynajmowanego przez siebie mieszkania na Żoliborzu.

Kajetan Poznański ma około 180-185 cm wzrostu, ciemną karnację oraz szczupłą sylwetkę; możliwe, że nosi okulary.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich osób, które mają informację o miejscu pobytu poszukiwanego lub widziały go, o kontakt. Można dzwonić pod numery (22) 603-65-59, (22) 603-63-52 oraz 997 i 112. Można też kontaktować się z najbliższą jednostką policji.

d16a2hf

Podziel się opinią

Share

d16a2hf

d16a2hf
Więcej tematów