Trwa ładowanie...
d2yl8td
d2yl8td

FBI ostrzega przed atakiem z użyciem cystern

FBI ostrzegło w piątek przed możliwością wykorzystania cystern z paliwem do zamachów terrorystycznych na terenie USA i na interesy amerykańskie za granicą. Wysocy funkcjonariusze FBI poinformowali, że nie znają dokładnych celów ataków, ale uważają, że mogą to być składy z paliwem, żydowskie szkoły i synagogi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2yl8td

FBI jest zdania, że policja powinna wejść w kontakt z przedstawicielami gminy żydowskiej i właścicielami zarówno cystern, jak i składów paliwowych, aby informowali o podejrzanych sytuacjach i ludziach.

Przewodniczący związku zawodowego kierowców ciężarówek James Hoffa zapowiedział w piątek w Waszyngtonie, że zwróci się do 500-tysięcznej rzeszy kierowców o udział w akcji obserwacji podejrzanych działań na amerykańskich drogach. Oni mogą być okiem i uchem biura bezpieczeństwa kraju - podkreślił Hoffa.

Współpracę z siłami bezpieczeństwa, polegającą na obserwacji amerykańskich obszarów wodnych i portów, zapowiedział też szef związku zawodowego marynarzy Michael Sacco.

W czwartek w Kongresie składał wyjaśnienia szef biura bezpieczeństwa kraju w Białym Domu, Tom Ridge. Jest on głównym kandydatem prezydenta Busha do kierowania nowym Ministerstwem Bezpieczeństwa Wewnętrznego, które ma koordynować walkę z terroryzmem. (aka)

d2yl8td

Podziel się opinią

Share
d2yl8td
d2yl8td
Więcej tematów