Trwa ładowanie...
d2xkc7t
d2xkc7t
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

FBI: aresztowanie Mazura odbyło się bez incydentów

Aresztowanie pana Mazura odbyło się bez
żadnych incydentów, w spokoju. Nie stawiał oporu - powiedział rzecznik Federalnego Biura Śledczego (FBI) w Chicago, Ross
Rice.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2xkc7t

Rice poinformował, że w piątek po południu czasu miejscowego Edward Mazur stanął przed sądem federalnym w Chicago. Teraz sprawa jest w rękach sędziego. Może on wyznaczyć następne posiedzenie za tydzień lub za miesiąc. Może podjąć decyzję o zwolnieniu. Musimy czekać na werdykt - powiedział rzecznik FBI.

Pan Mazur został aresztowany przez agentów FBI w swoim domu w Glenview, pod Chicago, w stanie Illinois. Wcześniej została poinformowana o tym miejscowa policja, która asystowała w zatrzymaniu. Przy aresztowaniu byli również obecni funkcjonariusze Agencji Antynarkotykowej (DEA)- powiedział Ross. Rzecznik FBI odmówił podania dalszych szczegółów zatrzymania Mazura.

Konsul generalny RP w Chicago Jarosław Łasiński powiedział, że polska placówka nie uczestniczy w obecnej procedurze. Natomiast po ewentualnej decyzji o ekstradycji Mazura do Polski konsulat będzie uczestniczył w pomocy logistycznej, w transporcie aresztowanego do Polski.

d2xkc7t

Łasiński podkreślił, że pierwsze przypadki przekazywania przestępców między Polską i USA miały miejsce już 1991 roku dlatego taka procedura nie jest czymś wyjątkowym. Rolą polskiej placówki będzie koordynacja przekazania zatrzymanego do kraju. W takich przypadkach po aresztowaną osobę przylatuje konwój policyjny z Polski.

Paweł Maciąg

d2xkc7t

Podziel się opinią

Share

d2xkc7t

d2xkc7t
Więcej tematów